Image

Pierwszy tydzień ,,Wakacji z Kubusiem” obfitował w mnóstwo radości, zabawy i ciekawych zajęć. Rozpoczęliśmy go muzyczną podróżą z instrumentami, podczas której dzieci mogły poznać różne dźwięki i rytmy z całego świata. Wykonaliśmy także wesołe prace plastyczne pt. „Zwariowane owocowe minki”, które pobudziły kreatywność i wywołały wiele uśmiechów. Kolejnego dnia kontynuowaliśmy tematykę emocji. Dzieci bawiły się w grę memory, a w zabawie z lusterkiem „Kim jestem?” uczyły się rozpoznawania i nazywania emocji. Najważniejszym punktem dnia były jednak zajęcia kulinarne „Słońce na talerzu”, które zachęciły małych kucharzy do zdrowego odżywiania. Tego dnia odbyły się także zajęcia rytmiczne z panem Mariuszem Nowakowskim, pełne muzyki i ruchu. W piątek wybraliśmy się na kort tenisowy w Parczówku. Zajęcia poprowadził pan Zbigniew Wereszka, który wprowadził dzieci w podstawy gry w tenisa. Było mnóstwo ruchu, śmiechu i sportowych emocji. Tego dnia wykonaliśmy również piękną pracę plastyczną o tematyce serca - symbolu miłości, radości i życzliwości. To był wyjątkowo aktywny i radosny tydzień. Z ekscytacją czekamy na kolejne przygody!

Ach, cóż to były za występy! W piątek 27 czerwca obie grupy przedszkolne zaprezentowały wyjątkowe programy artystyczne. Młodsza grupa dzieci wystawiła zjawiskowy spektakl pt. „Wielka podróż małego podróżnika" przygotowany pod opieką: p. Anety Kowalczyk, p. Justyny Miązek i p. Julii Wawrzeckiej oraz p. Mariusza Nowakowskiego ze wsparciem: p. Moniki Gąsiorek (w jęz. angielskim), p. Radosława Jurka (w jęz. niemieckim), a także p. Tomasza Miękusa - Centrum TICO (taniec). Natomiast uczniowie „zerówki" zaprezentowali się w poważnym programie pt. „Pożegnanie Przedszkola", jak na absolwentów pierwszego etapu edukacji przystało! Sześciolatki przygotowali do tego fantastycznego występu: p. Beata Deka, p. Magdalena Morska i p. Mariusz Nowakowski, z udziałem p. Eweliny Matysiak (w jęz. angielskim), p. Radosława Jurka (w jęz. niemieckim) oraz p. Tomasza Miękusa (taniec). Rodzice i Nauczyciele zgromadzeni na widowni nagrodzili młodych artystów owacją na stojąco! Bo rzeczywiście występy zachwyciły publiczność! Wysoki poziom wykonań wierszy oraz piosenek, feria barwnych strojów oraz przepiękne dekoracje to tylko niektóre z atutów obu programów artystycznych w wykonaniu naszych przedszkolaków.  Serdecznie gratulujemy małych artystom i ich Rodzicom, a Nauczycielom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie przez rok nauki! Foto relacja to zasługa p. Rafała Wierzbickiego.

Naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy mnóstwa wakacyjnych przygód, słonecznych dni, kolorowych wspomnień i czasu pełnego uśmiechów. Niech lato będzie okazją do odpoczynku, zabawy i rodzinnych chwil!

DZIĘKUJEMY, że jesteście!

Z okazji Dnia Taty dzieci z oddziału zerowego przesyłają najserdeczniejsze życzenia dla WSZYSTKICH RODZICÓW! Dużo MIŁOŚCI, uśmiechu każdego dnia, SPEŁNIENIA marzeń i wspólnie spędzonych, cudownych chwil!

Dzieci z zerówki naszego przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO Safari w Borysewie. Jest to  wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Już od wejścia czuć było klimat prawdziwego safari! Spotkaliśmy m.in. majestatyczne białe lwy i tygrysy, zachwycające zebry, surykatki, wielbłądy, lamy, a nawet lemury, które skradły nasze serca. Nie zabrakło też przejażdżki kolejką po terenie zoo, która okazała się świetną atrakcją. Z wielkim zachwytem dzieci obejrzały karmienie dzikich kotów oraz foki o imieniu Dawid popisującej się umiejętnościami pływackimi. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki wybrały się nad Zalew w Opocznie. Było dużo radości, śmiechu i zabawy na świeżym powietrzu! Dzieci skorzystały z placu zabaw, spędziły aktywnie czas na łonie natury i cieszyły się piękną pogodą. Podczas wyjścia został również zrealizowany voucher, który nasza grupa wygrała w konkursie na Najbardziej Zieloną Klasę zorganizowanym z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka. Dzięki temu dzieci mogły delektować się pysznymi lodami – była to słodka nagroda za ich zaangażowanie i kreatywność! Ten wyjątkowy dzień był pełen pozytywnych wrażeń, uśmiechów i wspólnej radości!

W sobotę, 31 maja nasi uczniowie z klasy „0” wystąpili na scenie podczas PIKNIKU EKO OPOCZNO! Dzieci zaprezentowały przebojowy utwór „EKO-TWIST”, a ich występ z akompaniamentem pana Mariusza Nowakowskiego porwał publiczność! Decyzją jury… wszystkie przedszkola zdobyły pierwsze miejsce! Nagrody wręczył prezes PGK Opoczno – pan Jarosław Antoniak. Radości nie było końca. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wspólne świętowanie na zielono!

 
Powered by Phoca Gallery