


Dnia 12 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa. Podczas wizyty dzieci miały okazję zwiedzić salę konferencyjną, w ktorej policjanci opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym w jaki sposób dbają o bezpieczenstwo mieszkańców. Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy zachowywać się na drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ogromną radość sprawiło im również przymierzenie stroju policjanta. Kolejną atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnych pojazdów. Jeden z nich szczególnie skradł serca naszych milusińskich. Największą niespodzianką było jednak spotkanie z policyjnym psem i jego przewodnikiem. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie zadania wykonują psy służbowe oraz jak wygląda ich szkolenie. Z zaciekawieniem oglądały pokaz posłuszeństwa i umiejętności zwierzęcia. Spotkanie wywołało wiele emocji i uśmiechów na twarzach przedszkolaków. Wycieczka była bardzo ciekawa oraz pouczająca. Dzieci wróciły bogatsze o nową wiedzę, pełne pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.