Image

„To nie żadna tajemnica, że przedszkole nas zachwyca!”  

Przedszkolaki z młodszej grupy Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie już po raz drugi włączyły się w ogólnopolską akcję pt. „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Przygotowania zaczęły się na kilka dni przed wyjątkową datą - 20 września. Dzieci przygotowały piękny konkursowy plakat, ilustrujący słowa piosenki zaproponowanej przez organizatorów tegorocznej akcji pt. „W przedszkolu super jest”. Gdy nadszedł ten wyjątkowy dla każdego przedszkolaka dzień, pięknie ubrane dzieci z radością wykonały utwór, z którym zapewne utożsamiają swój pobyt w przedszkolu. Wzorem poprzedniego roku odbyła się prawdziwa dyskoteka, aby radości i tańcom w ten dzień nie było końca. Na koniec każdy przedszkolak dostał mały upominek, aby na długo zapamiętał ten wspaniały dzień.

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. 18 września dzieci z Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie pod hasłem „Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja” rozpoczęły comiesięczny cykl spotkań muzycznych organizowanych przez Pana Macieja i Pana Michała. Pierwsze spotkanie nosiło tytuł - „Zasady w przedszkolu i w muzyce”. Podczas dzisiejszego koncertu zostaliśmy zapoznani z ważnymi muzycznymi zagadnieniami, takimi jak: rytm, dynamika, tempo oraz tonacja przy dźwiękach następujących utworów: walczyka paryskiego „Pod dachami Paryża”, włoskiej Tarantelli „Habanery z opery”, „Carmen”, Bizeta”, a także „Marsza Tureckiego” W.A. Mozarta. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki usłyszały do re mi fa sol la si do podczas piosenki o Gamie C-dur. Była to niezwykła lekcja, która dostarczyła nam wiele artystycznych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

15 września dzieci z zerówki Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie przyłączyły się do obchodów święta kreatywności, czyli Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

W piątek 15 września nasze przedszkolaki świętowały pewne wyjątkowe wydarzenie, bo dzień z pozoru niewielkiej kropki. Przedszkolaki wiedzą, że choć mała, to każda jest bardzo potrzebna. To wspaniałe święto celebruje inność, kreatywność, rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa. Tego dnia były u nas kropki małe i duże oraz kolorowe. Kropkowe zabawy bardzo spodobały się dzieciom, które podczas nich musiały poruszyć swoje szare komórki, dłonie oraz ciało. Dzieci doskonale bawiły się przy tradycyjnym kropkowym domino czy memory oraz twisterze, urządziły wyścig kropki i zabawę ruchową kropek. Ponadto przedszkolaki wykleiły kropkami z plasteliny wcześniej przygotowane kolorowanki, a po wszystkich wykonanych zadaniach otrzymały medal Jesteś Wyjątkowy/a , aby naszym najmłodszym nigdy nie zabrakło wiary w swoje możliwości.

Przedszkolaki z młodszej grupy przedszkolnej podsumowując pierwsze dni razem wykonały wspólny plakat pod tytułem „W przedszkolu jak w domu”. Pracy tej towarzyszyły dobre humory i dużo uśmiechu, ponieważ farby i klej, kolorowe i poklejone rączki to to, co dzieci lubią najbardziej.  

Jak to dobrze, że znów jesteśmy w Przedszkolu!

Dla młodszych i starszych dzieci to kolejny wspaniały rok, który dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych i radosnych przeżyć. Pięknie przystrojona sala, kolorowe zabawki doczekały się wreszcie przybycia przedszkolaków. Znów po korytarzu niesie się echo wesołych, dziecięcych piosenek oraz szczerych uśmiechów ze wspólnych, ulubionych zabaw. Śmiało można powiedzieć, że dzieci w przedszkolu i starszaki w zerówce czują się jak we własnym domu. Pełni zapału wrócili po wakacjach i z ciekawością przeglądają książki, w których w tym roku będą pracować. Życzymy przyjemnych wrażeń i samych sukcesów!

 
Powered by Phoca Gallery