Image

W poniedziałek 12 lutego po raz kolejny zawitała do naszego przedszkola „Filharmonia na kółkach”. Koncert pod hasłem „BUDUJEMY ZESTAW PERKUSYJNY” poprowadził Pan Michał oraz gość specjalny Pani Gabrysia. Podczas koncertu dzieci dokładnie poznały budowę oraz historię instrumentów, które tworzą zestaw perkusyjny. A były to: stopa, werbel, hi-hat oraz kociołek. W trakcie zapoznania z powyższymi instrumentami towarzyszyła przedszkolakom piękna muzyka klasyczna i dziecięca. Pani Gabrysia zabrała przedszkolaków również w muzyczną wyprawę do Japonii oraz słonecznej Hiszpanii.T en dynamiczny oraz „głośny” koncert wprawił dzieci w zachwyt. To był fantastycznie spędzony czas.

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto życzliwości, miłości i przyjaźni. Dzieci zapoznały się z historią i tradycjami związanymi z tym świętem, którego najważniejszym zwyczajem jest wzajemne wręczanie sobie ozdobnych kartek. W naszym przedszkolu można było zrobić to za pośrednictwem poczty walentynkowej. Przygotowywaliśmy kolorowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki, gdzie wrzucaliśmy je później do specjalnie przygotowanej skrzynki. Oczywiście znalazło się w niej bardzo dużo listów i laurek dla wszystkich. Chwila otrzymania „walentynki” była naprawdę bardzo przyjemna i wzbudzała wiele pozytywnych emocji. Zwieńczeniem tak miłego popołudnia były słodkie upominki dla wszystkich dzieci.

Każda u nas pora roku - lato, jesień, zima, wiosna, każda dużo ma uroku, każda piękna i radosna!

I taki był ostatni dzień ferii z porami roku w naszym przedszkolu. Dzień zaczęliśmy zabawą dydaktyczną na temat miesięcy i pór roku, następnie poznaliśmy wiersz związany z tematem zajęć. Głównym punktem piątkowego programu był bal pór roku. Dzieci przebrane w piękne, kolorowe stroje wzięły udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych przy muzyce, które poprowadziła Pani Beata Pierwoła. Na koniec tego emocjonującego dnia wykonaliśmy prace plastyczne pt. „Jak zmieniają się pory roku?".

Całym SERCEM dziękujemy CUDOWNYM Paniom Nauczycielkom w obu grupach przedszkolnych i wszystkim fantastycznym Nauczycielom, którzy przygotowali specjalny program na czas ferii: p. Beacie Dece, p. Justynie Miązek, p. Urszuli Węglarskiej, p. Ewelinie Adamczyk, p. Magdalenie Morskiej, p. Mariuszowi Nowakowskiemu, p. Radosławowi Jurkowi, p. Beacie Pierwole , p. Mateuszowi Matysiakowi, p. Monice Gąsiorek - oczywiście ze wsparciem p. dyr. Barbary Miękus.

Hu hu, ha, nasza zima nie jest zła!

Czwartek minął nam w przedszkolu pod znakiem ZIMY! Po rozwiązaniu wielu zaskakujących zagadek o zimowej treści, dzieci chętnie konstruowały interesujące, swobodne wypowiedzi dotyczących swoich wrażeń związanych z tą porą roku. Kolejnym punktem programu była pełna muzyki i zabawy lekcja języka angielskiego - oczywiście związana z porami roku! Następnie przedszkolaki zmieniły się w młodych projektantów tworząc swoje niezwykłe dzieła z gazet! Wiele radości naszym milusińskim dostarczyło wykonanie zjawiskowych prac plastycznych - bałwanków w szklanej kuli! W Tłusty Czwartek nie mogło też zabraknąć pysznych pączków, które dzieci chętnie spałaszowały po dniu wypełnionym wszechstronnymi aktywnościami!

Dziękujemy naszym cudownym Nauczycielkom za zorganizowanie kolejnego, pełnego wrażeń dnia ferii: p. Beacie Dece, p. Ewelinie Adamczyk, p. Monice Gąsiorek.

Kolejny dzień ferii w przedszkolu minął nam pod hasłem JESIEŃ! W środę odwiedziła nas sama Pani Jesień, z którą segregowaliśmy jesienne dary. Następnie udaliśmy się na jesienny spacer po ścieżce sensorycznej. Nie obyło się bez programowania robotów GENIBOT - zajęcia z robotyki jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Tego dnia wspólnie przygotowaliśmy cytrynowe konfitury do naszej spiżarni, które można dodać do pysznej zimowej herbatki. A na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno-przestrzenną związaną oczywiście z tą porą roku!  Było wspaniale!

Dziękujemy zespołowi naszych niesamowitych Nauczycieli za te zajęcia: p. Urszuli Węglarskiej, p. Ewelinie Adamczyk i p. Radosławowi Jurkowi.

Lato, lato, lato czeka..

W drugim dniu ferii zimowych z porami roku w przedszkolu tematem zajęć było lato. Po zabawie dydaktycznej „Letnia garderoba" i zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego wypoczynku przyszedł czas na fantastyczne warsztaty kulinarne. Pod opieką Pani Eweliny Adamczyk zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową! Następnie odwiedził nas Pan Mariusz Nowakowski wprowadzając wszystkich w letnie, gorące rytmy na zajęciach rytmiczno-umuzykalniających. W tym dniu uczestniczyliśmy również w warsztatach gry na afrykańskich bębnach DJEMBE, które poprowadził Pan Janusz Czarnecki. Na koniec odbyły się zajęcia z robotyki i programowania, które przygotował Pan Radosław Jurek.

Wszystkie wspaniałe zajęcia przygotowali nasi fantastyczni Nauczyciele: p. Justyna Miązek, p. Ewelina Adamczyk, p. Mariusz Nowakowski, p. Radosław Jurek oraz p. Janusz Czarnecki.

 
Powered by Phoca Gallery