Image

26 maja obchodzimy Dzień Mamy a niecały miesiąc później – 23 czerwca Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowanie rodzicom za wszystko, co dla nas robią. Dzień Mamy i Taty to wspólne Święto Rodziców! Najstarsze przedszkolaki z grupy zerówki przygotowały niesamowite upominki w postaci wyjątkowych filiżanek dla mamusi i tatusia.  To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

W środę 22 maja odbył się niezwykły konkurs recytatorski „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy", który zgromadził młode talenty z całej gminy Opoczno i nie tylko. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z młodszej grupy i z zerówki, prezentując swoje umiejętności na scenie Miejskiego Domu Kultury. Helena Cieluch, Natalia Bąkiewicz i Kaja Wilk stanęły na wysokości zadania i wykazały się nie tylko doskonałą znajomością tekstów, ale również piękną i wyrazistą recytacją, która oczarowała zarówno publiczność jak i jury konkursu. Uczennica zerówki Natalia Bąkiewicz w kategorii Przedszkola i klasy „0” otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów. Życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 20 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Było to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu przybliżenie dzieciom roli pszczół w ekosystemie oraz znaczenia  ochrony tych pożytecznych owadów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele o pszczołach, ich zwyczajach i znaczeniu dla środowiska oraz aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach tematycznych. Przedszkolaki miały okazje zobaczyć oraz przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć prawdziwą pszczelą ramkę, poznać kilka narzędzi używanych w pszczelarstwie, a także poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku. Na zakończenie zajęć dzieci miały szansę spróbować pysznego miodu i dowiedzieć się, jak powstaje ten słodki przysmak. Za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały pamiątkowy medal. Dzień Pszczoły w przedszkolu był nie tylko edukacyjny, ale także pełen zabawy i radości. Z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

W dniu 10 maja w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne pod nazwą „Filharmonia na kółkach". W programie, który nosił tytuł „Słodkim głosem" wystąpił Pan Maciej, Pan Michał oraz gość specjalny Pani Pola. Podczas koncertu dzieci miały okazję zapoznać się ze wspaniałymi instrumentami muzycznymi takimi jak flet poprzeczny oraz flet piccolo, poznać ich historię oraz usłyszeć piękne brzmienie w licznych utworach. W trakcie występów muzycy angażowali maluchy do wspólnego śpiewania oraz zabawy, co sprawiło, że koncert był nie tylko edukacyjny, ale również bardzo interaktywny i pełen radości. Dzieci były zachwycone całym przedsięwzięciem i z zaciekawieniem słuchały opowieści o instrumentach oraz ich brzmieniach. Wydarzenie „Filharmonia na kołkach" okazało się świetnym sposobem na wprowadzenie przedszkolaków w świat muzyki, rozwijanie ich wrażliwości muzycznej oraz umiejętności słuchania. Dziękujemy wykonawcom za to niezapomniane doświadczenie muzyczne,  które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków i z niecierpliwością czekamy na następne.

W piątek 26 kwietnia grupa zerówki pod opieką wychowawców wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę do RANCZO ALPAK nad Stawami w Rawie Mazowieckiej. Na początku pracownicy gospodarstwa przywitali nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zwiedzania i obcowania ze zwierzętami. Na dzieci czekało dużo atrakcji, m.in.: zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorkę, ale największą z nich było spotkanie z alpakami. Te przesympatyczne zwierzęta: Nero, Kokos, Kamel i Grey wybrały się na spacer z przedszkolakami. Dzieci mogły je pogłaskać, nakarmić marchewką a także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach na temat tych sympatycznych zwierzaków. Słoneczna pogoda, świeże powietrze i wspaniałe atrakcje, sprawiły, że wróciliśmy do przedszkola bardzo zadowoleni. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji bibliotekę Publiczną w Opocznie odwiedziły dzieci z grupy zerówki Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka. Podczas spotkania starszaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani Beata i Agnieszka w fantastyczny sposób wprowadziły dzieci w świat książki. Panie pokazały i omówiły jak wyglądają książki dla dzieci. Następnie wszyscy uczniowie zerówki w skupieniu i zaciekawieniu słuchali wybranych fragmentów książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Później z wielką ochotą odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie każdy zamienił się w projektanta i ozdobił skarpetkę według swojego pomysłu. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta, ale na pewno nie ostatnia.

 
Powered by Phoca Gallery