Image

W piątek 21 czerwca odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego – pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Były wiersze i piosenki, które opowiadały o tęsknocie i nowych zadaniach czekających przyszłych uczniów. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli również rodzice. Na początku podopieczni zerówki prezentowali swój dorobek artystyczny. Nie zabrakło również słynnego pokazu tanecznego pod okiem Pana Tomasza Miękusa. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor oraz nagrody – niespodzianki w postaci książek i gier usprawniających logiczne myślenie. Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu!

Dnia 21 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – bajkowe zakończenie roku przedszkolnego. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Program artystyczny przygotowany przez dzieci zachwycił wszystkich zgromadzonych. Maluchy zaprezentowały piosenki, tańce oraz krótkie scenki teatralne, inspirowane znanymi bajkami. Występy były pełne energii i zaangażowania, a publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. Po części artystycznej nadszedł czas na wręczenie dyplomów oraz upominków. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz mały prezent, co wywołało mnóstwo radości. Bajkowe zakończenie roku przedszkolnego było pięknym i wzruszającym momentem, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Życzymy udanych wakacji!

14 czerwca przedszkolaki z grupy zerówki udały się na wycieczkę do gospodarstwa artystycznego w Marcinkowie. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie im kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Całodzienny pobyt w gospodarstwie dostarczył wszystkim wspaniałych wrażeń. Na początku dzieci karmiły kozy marchewką i zwiedzały cały teren gospodarstwa, m.in. stajnię oraz zagrodę, w której przebywały kury, kogut i krowa. Później każdy przedszkolak odbył przejażdżkę na grzbiecie kucyka i klaczy. W otoczeniu gospodarstwa zorganizowane były również miejsca zachęcające do aktywności ruchowej, np. ścieżka sensoryczna. Nasi uczniowie zerówki z uśmiechem na buziach wrócili do przedszkola, długo jeszcze dzieląc się sobą wrażeniami z wycieczki z okazji Dnia Dziecka.

10 czerwca w naszym przedszkolu po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy Filharmonię na Kółkach. Spotkanie pod hasłem „Czuj, czuj czuwaj” poprowadzili dla nas Pan Michał i Druh Bartłomiej. Z zachwytem wysłuchaliśmy następujących utworów, takich jak: „Gawędziarze”, „Płonie ognisko”, „Bieszczadzki trakt”, „Lato z komarami” oraz „Lato czeka”. Dzięki tym rytmom mogliśmy poczuć prawdziwy klimat harcerskich obozów. Podczas tej lekcji dowiedzieliśmy się jak wygląda strój harcerza, krzyż i symbole harcerskie oraz co musi zabrać ze sobą każdy harcerz aby przetrwać i poradzić sobie podczas pobytu na obozie. Poznaliśmy także zwyczaje i zasady wstąpienia do drużyny druhów. To był fantastycznie spędzony czas. I już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania po wakacjach!

26 maja obchodzimy Dzień Mamy a niecały miesiąc później – 23 czerwca Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowanie rodzicom za wszystko, co dla nas robią. Dzień Mamy i Taty to wspólne Święto Rodziców! Najstarsze przedszkolaki z grupy zerówki przygotowały niesamowite upominki w postaci wyjątkowych filiżanek dla mamusi i tatusia.  To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

W środę 22 maja odbył się niezwykły konkurs recytatorski „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy", który zgromadził młode talenty z całej gminy Opoczno i nie tylko. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z młodszej grupy i z zerówki, prezentując swoje umiejętności na scenie Miejskiego Domu Kultury. Helena Cieluch, Natalia Bąkiewicz i Kaja Wilk stanęły na wysokości zadania i wykazały się nie tylko doskonałą znajomością tekstów, ale również piękną i wyrazistą recytacją, która oczarowała zarówno publiczność jak i jury konkursu. Uczennica zerówki Natalia Bąkiewicz w kategorii Przedszkola i klasy „0” otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów. Życzymy dalszych sukcesów.

 
Powered by Phoca Gallery