Image

Matematyka otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada na 12 marca. To okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Aby uczcić ten dzień w grupie sześciolatków zorganizowany został Dzień Matematyki. Wszelkie ćwiczenia wykonane w tym dniu ukazały, że matematyka może być przyjemna, interesująca i dostarczająca wiele zabawy. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie! Uczniowie zerówki doskonalili umiejętności przeliczania: dodawania i odejmowania a także brali udział w  różnych grach i zabawach matematycznych. Dzień upłynął w wesołej “matematycznej” atmosferze.

13 marca z radością gościliśmy po raz kolejny Pana Maćka z Filharmonią na Kółkach. Towarzyszyły nam rytmy z „Roztańczonej Havany”. Na spotkanie przybyli specjalni goście Pani Patrycja i Pana Angel, rodowity Kubańczyk. Z zachwytem podziwialiśmy tańce w wykonaniu tancerzy, m.in.: Son i Pilon, Mambo, Czaczacza, Salsę czy Merengue. Dzięki tym tanecznym rytmom mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej kubąńskiej ulicy i poznać zwyczaje oraz kulturę tego państwa. Dzieci porwały się w rytm muzyki i bawiły się znakomicie. To był fantastycznie spędzony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

"Marzec zmieszał w wielkim garnku śnieg i deszcz. Dodał trochę słońca, tęczę dodał też".

Przedszkolaki coraz częściej spoglądają w stronę okna, obserwując marcową pogodę. Każde dziecko wie, że w marcu lato przeplata się z zimą, tak jest również i tym razem. Dzieci w ostatnich dniach poznały składniki marcowej, zmiennej pogody, aby następnie zamienić się w prezentera/prezenterkę pogody i opowiedzieć o niej swoim kolegom i koleżankom. Przedszkolaki ćwiczyły również motorykę małą przygotowując swój pogodowy garnek z ulubionymi składnikami marcowej aury.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Ósmego marca w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka odbyła się uroczystość Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli piękne laurki i prezenty-niespodzianki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

W poniedziałek nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwy Park Jurajski! A to wszystko za sprawą święta, które tego dnia obchodziliśmy. Przedszkolaki uwielbiają dinozaury, dlatego bardzo uważnie słuchały informacji i ciekawostek o wymarłych gatunkach. Wiele frajdy sprawiło dzieciom dopasowywanie dinozaurów do odpowiednich cieni! W tym dniu nie mogło również zabraknąć zajęć ruchowych oraz zajęć plastycznych. Dzieci wykonały piękne dinozaury z papierowych talerzyków. Na koniec prezentacja dinozaurów przyniesionych przez jednego z naszych przedszkolaków. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem kolekcji dinozaurów uzbieranych przez Frania. To był wspaniały dzień!

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.” Jak tradycja nakazuje, w tłusty czwartek trzeba zjeść minimum jednego pączka, ponieważ jeśli ktoś w tym dniu go  nie zje – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. To stare porzekadło naszych przedszkolaków nie będzie dotyczyć, ponieważ tuż po obiedzie wszystkie dzieci w ramach słodkiego „deseru” ze smakiem zajadały się pysznymi pączkami, ale najpierw poznały składnik, który używany jest do robienia ciasta na pączki, czyli drożdże.  Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Ten słodki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami! Na koniec dnia każdy przedszkolak zaprojektował swojego ulubionego donuta i udekorował go kolorową posypką.

 
Powered by Phoca Gallery