Image

W ostatni dzień roku szkolnego 2021/2022 zakończenia w swoich grupach obchodziły nasze przedszkolaki. Dla zerówki było to szczególne wydarzenie, gdyż wiele dzieci od września rozpoczyna naukę w szkole podstawowej. Żegnając swoją wychowawczynię Panią Beatę Dekę nie zabrakło chwil wzruszenia. Grupa młodsza wraz ze swoimi wychowawczyniami: Panią Magdaleną Morską, Panią Justyną Miązek oraz Panią Kamilą Białek przygotowała „Pirackie Przedstawienie”. Program artystyczny przedszkolaków obfitował w piosenki i wiersze o przygodach piratów. Oczywiście nie zabrakło układów tanecznych, piosenek w języku angielskim i niemieckim wykonanych przez dzieci oraz podziękowań skierowanych do Nauczycieli i Dyrekcji. Za wspaniałą postawę i wytężoną pracę dzielne przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami i upominkami od Dyrekcji i Rady Rodziców.

Naszym kochanym przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód. Niech ten letni czas będzie wypełniony niezapomnianymi chwilami i wrażeniami!

W poniedziałek 20 czerwca zorganizowany został turniej szachowy o puchar Dyrektora Przedszkola dla naszych uczniów zerówki. Były to rozgrywki tzw. blitz - czyli szachów szybkich zgodnie z regułami panującym w świecie arcymistrzów. Sędzią był Pan Marian Kozłowski - instruktor gry w szachy w Klubie Opocznianka. Walka była niezwykle wyrównana i fair play. Ostatecznie zwyciężyły dwie osoby: Oliwia Wiktorowicz i Patryk Tomczyk. Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk Pani Dyrektor Barbary Miękus. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy!

15 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, integrowanie się grup, kształtowanie zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci z młodszej i starszej grupy Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie pod opieką swoich wychowawczyń, a także rodziców miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach sportowych. Był również grill, lody, popcorn i inne atrakcje. Na zakończenie uczniowie zerówki zaprezentowali pokaz taneczny pod okiem niezastąpionego Pana Tomasza Miękusa. Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu. Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej! 

14 czerwca uczniowie zerówki z Prywatnego przedszkola Kubusia Puchatka w Opocznie wybrali się na wycieczkę autokarową do Łodzi do teatru PINOKIO. Dzieci obejrzały spektakl „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" stworzony na podstawie książki Justyny Bednarek o tym samym tytule. Spektakl przeniósł przedszkolaki nie w jeden, ale w dziesięć światów - stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile wyobraźni. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły historie zaginionych skarpetek, które wyruszyły w świat, robiły zawrotne kariery i przeżywały niesamowite przygody. Po spektaklu przyszedł czas na wizytę w Centrum Rozrywki „Bajkowy Labirynt”. Na Dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: podwieszany park linowy, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i co najważniejsze, radosnej zabawy. To był bardzo udany, pełen wrażeń wyjazd.

1 czerwca jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. W młodszej grupie dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Dzieci Świata”. Następnie odbyły się konkurencje związane z dziećmi, które zamieszkują poszczególne części świata. Kolejną atrakcją było degustowanie lodów, które uprzednio przedszkolaki ozdobiły ulubionymi posypkami. W zerówce były tańce, zabawy, słodkie upominki, pyszny podwieczorek i kolorowe balony!

W środę 25 maja odwiedzili Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka w Opocznie naukowcy z jedynego w Polsce Wydziału Metali Niezależnych AGH w Krakowie. W zajęciach wzięła udział młodsza i starsza grupa przedszkolaków. Byli zachwyceni.  Dzieci budowały struktury różnych metali, przyglądali się zachodzącym reakcjom chemicznym, prowadziły obserwacje pod mikroskopem, a także sprawdzali jak działa magnes w kontakcie z różnymi materiałami i samodzielnie wybijały monety!

 
Powered by Phoca Gallery