ODWIEDZIŁO NAS

Dziś0
Wczoraj59
W tym tygodniu298
W tym miesiącu363
All197226

VCNT - Visitorcounter

Z WIZYTĄ W APTECE

W miniony piątek uczniowie klasy IA SP wybrali się z wizytą do APTEKI „Melisa” w Opocznie, w ramach realizacji treści programowych „Dbamy o zdrowie. Po leki do apteki”. Jednocześnie była to wspaniała okazja do tego, aby poznać trudny i bardzo odpowiedzialny zawód farmaceuty. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Personelu dzieci miały możliwość zwiedzić wszystkie pomieszczenia apteki, poznać ich nazwy, obserwować realizację recept pacjentów, przyjrzeć się w jaki sposób sporządza się leki wg specjalnych receptur, a także, pod czujnym okiem Pani Farmaceutki, podjąć próbę samodzielnego przygotowania wyjątkowej mikstury. Ważną częścią zajęć w aptece była prezentacja różnych rodzajów leków, a także przypomnienie zasady bezpieczeństwa, dotyczącej przyjmowania lekarstw. Dzieci mogły zobaczyć z bliska jak wygląda recepta i dowiedzieć się, w jakim celu wystawia ją lekarz. Podsumowaniem spotkania był profesjonalnie przygotowany quiz z nagrodami. Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe prezenty. Spotkanie w aptece dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Kilkoro dzieci zadeklarowało nawet, że w przyszłości będą wykonywać zawód farmaceuty. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim Paniom i Panu z APTEKI „Melisa” w Opocznie za ogromne zaangażowanie, cierpliwość, miłą atmosferę, wspaniałe zajęcia i piękne prezenty.
I. Piekarska