ODWIEDZIŁO NAS

Dziś24
Wczoraj96
W tym tygodniu621
W tym miesiącu2964
All202839

VCNT - Visitorcounter

Coś dla ciała , coś dla ducha…

O tym , że uczniowie klas sportowych dysponują niespożytymi pokładami energii wiadomo chyba każdemu , kto na co dzień ma zaszczyt z nimi pracować. By wyzwolić nieco tej pozytywnej energii , czyli podnieść poziom dopaminy, odpowiedzialnej za motywację do działania, i endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia uczniowie klasy II Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie wybrali się 29 stycznia 2019r. na wycieczkę klasową do Parku Trampolin Saltos w Łodzi. Ćwiczenia na 60 różnych trampolinach – od najprostszych – zakończonych basenem z gąbkami, po trampoliny wyczynowe wzmocniły ich mięśnie głębokie, poprawiły zdolności motoryczne i równowagę. Przede wszystkim zaś dały mnóstwo frajdy. Organizatorzy wycieczki : wychowawczyni - Iwona Stępniewska oraz trener – Mateusz Matysiak ; zadbali również o aspekt duchowy swoich podopiecznych. Po wysiłku sportowym uczniowie obejrzeli w Cinema City film Petera Hedgesa pt. „ Powrót Bena”. Historia Bena uzależnionego od narkotyków dała młodzieży wiele do myślenia, skłoniła do refleksji i dyskusji. "Nie możesz go uratować. Ale będziesz sobie pluć w twarz, jeśli nie spróbujesz" – te słowa słyszy w filmie „ Powrót Bena” matka (Julia Roberts), kiedy prosi o pomoc w poszukiwaniach syna-narkomana. Są one doskonałym podsumowaniem opowieści, która przypomina , że nadzieja zawsze umiera ostatnia. Zaś dziecku należy dać tyle szans ile tylko potrzebuje , by się podnieść.

I.Stępniewska