ODWIEDZIŁO NAS

Dziś20
Wczoraj93
W tym tygodniu1035
W tym miesiącu637
All186189

VCNT - Visitorcounter

BEZPIECZN@ WIĘŹ
ŁÓDZKA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA PRZECIW CYBERPRZEMOCY

Zakończyła się łódzka kampania przeciw cyberzagrożeniom "Bezpieczn@ więź!". Działania profilaktyczne prowadzili łódzcy policjanci wraz ze studentami z Koła naukowego profilaktyki społecznej i resocjalizacji Społecznej Akademii Nauk, specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży w Łodzi. W warsztatach prowadzonych w ramach trwającej blisko siedem tygodni kampanii studenci, policjanci i licealiści z profilaktycznymi treściami dotarli do blisko 2150 uczniów ze 113 klas w 26 łódzkich szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i kilkuset rodziców. Na zaproszenie Pani Dyrektor Barbary Miękus, 10. 04.2018r w/w warsztaty odbyły się również w naszej szkole dla uczniów klas VII sp, gimnazjum, liceum i szkoły branżowej. Prowadzący uczulał uczniów na zagrożenia w Internecie i podpowiadał, jak postąpić w przypadku cyberprzemocy oraz zapoznał z konsekwencjami prawnymi grożącymi internautom łamiącym obowiązujące normy, i podkreślił, że nikt w sieci nie pozostaje anonimowy.