ODWIEDZIŁO NAS

Dziś45
Wczoraj68
W tym tygodniu474
W tym miesiącu1332
All155843

VCNT - Visitorcounter

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 27 marca 2018r. w szkole Podstawowej w Żarnowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Celem tego konkursu było wzbudzenie zainteresowania uczniów historią, kulturą i geografią krajów anglojęzycznych, rozwijanie twórczego myślenia, kształtowanie pozytywnego obrazu świata, uwrażliwianie na różnorodność narodową, rozwijanie kompetencji interkulturowej oraz uświadamianie znaczenia udziału w konkursach dla pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności językowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół: Szkoła Podstawowa w Żarnowie, Szkoła Podstawowa w Paradyżu, ZSS nr 2 w Opocznie oraz Prywatne Gimnazjum w Opocznie. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Dembowski (kl.IIG), Zuzanna Wylon (kl.IIG), Zuzanna Jurek (kl.IIIG), Weronika Sułkowska (kl.IIIG), oraz Monika Kraul (kl.IIIG). Wśród zwycięzców znaleźli się: Adam Dembowki - miejsce III oraz Zuzanna Wylon - miejsce V. Adamowi i Zuzi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych.

A.G.