ODWIEDZIŁO NAS

Dziś15
Wczoraj51
W tym tygodniu66
W tym miesiącu1554
All160322

VCNT - Visitorcounter

SPOTKANIE Z BAŚNIĄ POLSKĄ

14 marca w Szkole Podstawowej w Ogonowicach odbyła się piąta edycja konkursu „Spotkanie z baśnią polską”. W konkursie brali udział trzecioklasiści ze szkół podstawowych. Do finału konkursu przystąpili uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w etapach szkolnych. Nasze Szkoły reprezentowały: Maja Kędziora – Prywatna Szkoła Podstawowa w Opocznie i Zosia Pogorzała z Publicznej Szkoły Podstawowej z OMS w Opocznie. Zadaniem uczestników konkursu było dokładne poznanie treści ośmiu polskich baśni. Zmagania finałowe rozpoczęły się od testu dotyczącego znajomości treści baśni, następnie uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać dany utwór na podstawie ilustracji, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle, przyporządkowywać tytuł utworu do fragmentu tekstu. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Maja i Zosia bardzo dobrze poradziły sobie z trudnymi zadaniami i zajęły równorzędne II miejsca. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych!!!