ODWIEDZIŁO NAS

Dziś8
Wczoraj56
W tym tygodniu476
W tym miesiącu1406
All148956

VCNT - Visitorcounter

Czarne Złoto

10 stycznia klasa IV SP wraz z wychowawczynią, Katarzyną Pogorzałą oraz nauczycielką języka niemieckiego, Jolantą Śpiewak uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w MCK Giganty Mocy w Bełchatowie. Tematem zajęć był węgiel nazywany czarnym złotem. W czasie 1,5 h warsztatów uczniowie mieli możliwości „zbadania” różnych form węgla. Poznali fascynującą historię kryjącą się w tej niezwykłej bryłce. Każdy z uczestników otrzymał próbkę czarnego skarbu”. Dowiedział się także, jak w praktyce życiowej można wykorzystać ten cenny surowiec. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie interaktywnej ekspozycji PGE Giganty Mocy. Uczniowie w przystępny sposób dowiedzieli się, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych niecodziennych zajęć.