ODWIEDZIŁO NAS

Dziś58
Wczoraj140
W tym tygodniu198
W tym miesiącu2541
All202416

VCNT - Visitorcounter

STUDNIÓWKA W ZEPOLE SZKÓŁ PRYWATNYCH

Studniówka w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie odbyła się w sobotę 20 stycznia 2018. Tradycyjnie już, ten wyjątkowy bal organizujemy w murach szkoły, która na ten jedyny wieczór zamieniła się we „francuski dom mody Coco Chanel”.
Podczas oficjalnej części przyjęcia nie zabrakło tradycyjnych przemówień i podziękowań. Jako pierwsza głos zabrała dyrektorka szkoły, Barbara Kosno. Powitała wszystkich gości a w szczególności uczniów, bo, jak podkreśliła, to oni są bohaterami wieczoru. Pani dyrektor zaznaczyła, że studniówką rozpoczynamy odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości i że ten czas należy poświęcić już tylko na przygotowania do matury. Nie brakowało porównań sportowych, ponieważ klasa maturalna - to w całości oddział mistrzostwa sportowego. Uczniowie nie szczędzili pełnych wdzięczności słów pod adresem wychowawczyni – p. Iwony Stępniewskiej oraz nauczycieli i rodziców. Na koniec części oficjalnej były piękne podziękowania przedstawicieli rodziców skierowane do grona pedagogicznego oraz wzruszające i pełne czułości wskazówki na życie dla swoich dzieci.
Po oficjalnym otwarciu balu i słowach POLONEZA CZAS ZACZĄĆ uczniowie wykonali ten tradycyjny taniec w rytm kompozycji Wojciecha Kilara, przy akompaniamencie zespołu „PRESTIGE”. Chociaż pierwsze kroki stawiane były w napięciu, to już po chwili na twarzach maturzystów pojawił się spokojny uśmiech. Nieszablonowe figury poloneza uczniowie mięli perfekcyjnie dopracowane dzięki panu Grzegorzowi Januszewskiemu.
Żeby tradycji stało się zadość, nauczyciele i pracownicy szkoły prywatnej zawsze o północy dedykują maturzystom poloneza w swoim wykonaniu. Nie inaczej było i na tegorocznej studniówce.
Oczywiście studniówka to również , oprócz dobrej zabawy, okazja do zaprezentowania wspaniałych kreacji. Wszyscy prezentowali się świetnie, a sobotnia noc na długo pozostanie w pamięci uczestników balu.