ODWIEDZIŁO NAS

Dziś18
Wczoraj93
W tym tygodniu1033
W tym miesiącu635
All186187

VCNT - Visitorcounter
Lekcja z angielskim kucharzem
Kuchnia to nie tylko miejsce do przyrządzania potraw, gotowania, pieczenia, smażenia itp. To równie dobre miejsce do zabawy, a ściślej mówiąc do nauki przez zabawę.
Szczególnie dzieci lubią udzielać się w kuchni. Niestety w pędzącym współczesnym świecie nie wszyscy mamy już na tyle czasu i sił aby, tak jak dawniej bywało, bawić się z dziećmi w kuchni we wspólne gotowanie.
Przyrządzanie i gotowanie posiłków to dla dzieci nie tylko okazja do pracy, z której w każdym wieku czerpią korzyści i doświadczenia kulinarne, ale także forma zabawy, poprzez którą uczą się podstawowych czynności, mających wpływ na proces usamodzielniania się. Praca w kuchni uczy prawidłowej organizacji pracy, dbania o higienę, gospodarności a przy tym kształtuje postawy ekologiczne.

Te właśnie założenia stały się podstawą programu edukacyjnego pod nawą „Mini Kuchnia w Przedszkolu”, wdrażanego w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka w Opocznie.
W ramach Programu pierwsze warsztaty kulinarne poprowadził Perry, profesjonalny szef kuchni w jednym z miast Wielkiej Brytanii. Perry, pobierał nauki u najsławniejszych francuskich kucharzy i postanowił cząstkę swojej wiedzy przekazać przedszkolakom w Opocznie.
Na specjalnie przygotowanym stanowisku angielski szef kuchni pokazał jak przygotowuje się naleśniki z różnymi nadzieniami. Wykonał także pokaz podrzucania naleśników, wzbudzając entuzjazm i doping maluchów. Była to jednocześnie doskonała lekcja języka angielskiego. Dzieci musiały posługiwać się tym językiem nazywając wszystkie wykonywane czynności oraz produkty używane w kuchni. Aktywnie uczestniczyły w przygotowywaniu ciasta naleśnikowego, dobierały nadzienie i przyprawy.
Przedszkolaki zakończyły pierwsze warsztaty kulinarne dekorując przygotowane naleśniki owocami, bitą śmietaną i czekoladą. Te kulinarne dzieła sztuki okazały się pysznym deserem.
Pierwsze zajęcia „Mini Kuchni w Przedszkolu” dostarczyły wszystkim wiele radości. Dyrekcja Przedszkola zapewnia, że tego typu zajęcia odbywać się będą cyklicznie. Jak mówi pomysłodawczyni zajęć Magdalena Morska warsztaty już są w przygotowaniu. Ich tematem przewodnim będzie hasło: Umiem pracować według wzoru, pokaż mamo, a ja zrobię tak samo.