ODWIEDZIŁO NAS

Dziś24
Wczoraj93
W tym tygodniu1039
W tym miesiącu641
All186193

VCNT - Visitorcounter

Nowi uczniowie Prywatnej

My uczniowie klasy pierwszej Ślubujemy!
Być pilnymi i wzorowymi uczniami,
Dobrymi kolegami,
Obiecujemy godnie reprezentować szkołę,
Swym zachowaniem i nauką,
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Wypowiadając słowa Ślubowania uczniowie dwóch klas pierwszych Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie oficjalnie zostali przyjęci do szkolnej braci uczniowskiej. Zanim żakowie złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły, musieli wykazać się przed zgromadzonymi uczniami klas starszych, rodzicami i nauczycielami wiedzą godną pierwszoklasisty. A sprawdzian nie był łatwy.
Każdy nowicjusz musiał znać zasady dobrego zachowania, godnego miana wzorowego ucznia. Wykazać się umiejętnością dbania o wizerunek klasy i Szkoły, współpracy w grupie i wzajemnej pomocy. Dla każdego pierwszoklasisty, młodego Polaka, najważniejsza powinna być wiedza na temat Ojczyzny i symboli narodowych. To zadanie wszyscy uczniowie zaliczyli śpiewająco.
Starsi koledzy pozytywnie ocenili poziom wiedzy i umiejętności tegorocznych pierwszaków witając ich słowami: „Takich pierwszaków chętnie witamy. Sporo już wiecie, sporo umiecie, dalej się tutaj kształcić będziecie”.W odpowiedzi nowicjusze przyrzekli „pilnie świat poznawać, dobry przykład wszystkim dawać, być pomocnym w domu szkole i wypełniać ucznia role”.
Aktu pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej dokonała dyrektor Barbara Kosno, przekazując każdemu uczniowi szkolną legitymację. Dyplomy i słodkie upominki wręczyły wychowawczynie klas pierwszych: Anita Domalska i Barbara Miękus. Po części oficjalnej Dyrektorka Szkoły zaprosiła uczniów na uroczysty obiad.