ODWIEDZIŁO NAS

Dziś59
Wczoraj107
W tym tygodniu258
W tym miesiącu1415
All164721

VCNT - Visitorcounter

Dzień Europejski

Tegoroczny Dzień Europejski odbył się pod hasłem "Europa da się lubić". Uczniowie kl. IG, IIG oraz IIIGs zaprezentowali serię odcinków znanego programu Europa da się lubić : Free time, Guten Tag, Women vs Men; And, now in Poland. Ideą programu było przybliżenie tradycji, zwyczajów, kultury oraz codziennego życia Europy i jej mieszkańców, poszerzenie wiedzy na tle politycznym, kulturowym i językowym poprzez liczne scenki wykonane przez uczniów w języku angielskim. W każdym odcinku znani goście przybywali z różnych krajów Unii europejskiej i dyskutowali o sprawach istotnych dla każdego mieszkańca starego kontynentu. Opowiadali o tym co ich łączy, a co dzieli, w czym są do siebie podobni i jakie różnice są dla nich fascynujące. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Steffen Müller, Kevin Aiston, Elizabeth Duda, Aron Rapapart, Francesco Nullo, Martina Karlova, Teo Vafidis, Paolo Cozza oraz Conrado Moreno. Program uatrakcyjnił występ grupy przedszkolaków w tradycyjnych strojach ludowych prezentujących piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", zespołu Pointer Sisters (Julia Piwowarczyk) w piosence "I'm so excited" oraz duetu: Ania Kołodziejczyk i Damian Piwowarczyk w piosence "Tonight, I celebrate my love...".

Językowcy