ODWIEDZIŁO NAS

Dziś5
Wczoraj74
W tym tygodniu5
W tym miesiącu5
All191809

VCNT - Visitorcounter

Młody samorządowiec

23 marca 2017 roku odbył się XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad nim objęli: Starosta Powiatu Opoczyńskiego oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego. Uczniowie szkół gimnazjalnych rozwiązywali test składający się z 50 pytań, natomiast ich starsi koledzy zmierzyli się z 70-oma pytaniami. Założeniem konkursu jest upowszechnienie idei samorządności wśród młodych mieszkańców powiatu opoczyńskiego, poszerzanie wiedzy o historii i zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego na wszystkich jego szczeblach oraz rozbudzanie aktywności w każdej społeczności lokalnej.
I miejsce w klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów szkół gimnazjalnych zajął Jakub Wlazło z klasy III Prywatnego Gimnazjum w Opocznie. W rywalizacji zespołowej uczniowie w składzie: Jakub Wlazło, Weronika Kopytowska oraz Bartłomiej Wiktorowicz wywalczyli II miejsce w konkursie. Gratulujemy wygranej!