ODWIEDZIŁO NAS

Dziś9
Wczoraj74
W tym tygodniu9
W tym miesiącu9
All191813

VCNT - Visitorcounter

„Kocham moja Ojczyznę”

W piątek 31 marca w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się etap regionalny czternastej edycji konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moja Ojczyznę” zorganizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: pieśń oraz poezja. Naszą szkołe reprezentowali:

Poezja: N. Gmaj (kl.0), J. Kuleta (kl.0), I. Szczodrak (kl.IV), A. Wdówka (kl.IV), A. Poddębniak (kl.IV), A. Witoń (kl.VI), M. Baranowska (kl.VI), A. Bajerowska (kl.I G), E. Bajerowska (kl.II G).

Pieśń: A. Wierzbicka (kl.0), A. Snokowski i N. Miesiowiec (duet kl.III), A. Wojtarek (kl.V), A. Kołodziejczyk i D. Piwowarczyk (duet liceum).

Konkurencja była ogromna, a poziom zaprezentowanych utworów bardzo wysoki. Wśród zwycięzców znalazła się Julia Kuleta recytując wiersz Wandy Chotomskiej „Twój Dom” oraz Amelia Wierzbicka wykonując utwór „Taki kraj”. III miejsce zajeły Anna Bajerowska recytując "Wróć na do kraju" Kazimierza Wierzyńskiego oraz Marta Baranowska - "O Boże" Kazimiery Iłłakowiczówny. Laureatki przeszły do kolejnego etapu konkursu – diecezjalnego i zmierzą się podczas eliminacji, które odbędą się 28 kwietnia w Opocznie.