ODWIEDZIŁO NAS

Dziś2
Wczoraj74
W tym tygodniu2
W tym miesiącu2
All191806

VCNT - Visitorcounter

Zajęcia i konkurs ekologiczny

20.03.2017 roku opiekunki świetlicy szkolnej przeprowadziły zajęcia dla reprezentantów klas „0”, „II”, „III” związane z zagrożeniami wynikającymi z wypalania traw. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego takie zachowania są negatywne. Wypalanie traw niesie ze sobą ogromne niebezpieczeństwo i dlatego należy z nim walczyć. W Polsce wciąż panuje mylne przekonanie, że cykliczne wypalenie traw to najlepszy sposób na pozbycie się zeszłorocznej, wyschniętej roślinności oraz wzbogacenia gleby. Mimo, że już wiele lat temu naukowcy udowodnili, że jest to błędne myślenie, to każdej wiosny możemy się przekonać, że nadal wiele osób stosuje tę niebezpieczną metodę. Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka. Po krótkich zajęciach uczniowie wykonali w grupach prace zatytułowaną : „Ogień - wróg lasów i pól”- były to makiety z materiałów wtórnych na których przedstawili omawiane zagrożenie.
B. Szczodrak