ODWIEDZIŁO NAS

Dziś2
Wczoraj74
W tym tygodniu2
W tym miesiącu2
All191806

VCNT - Visitorcounter

GATEWAY TO SPACE –

KOSMICZNA WYSTAWA NASA

Szkolny Klub Wolontariusza w dniu 13 marca 2017r. brał udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym GATEWAY TO SPACE – KOSMICZNA WYSTAWA NASA w Warszawie. Była to pasjonująca ekspozycja, największa na świecie wystawa NAS i US Space Rocket Center, kolekcja 100 amerykańskich i radzieckich eksponatów prezentująca historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. Kosmiczna wystawa GATEWAY TO SPACE to wydarzenie roku! Wyjątkowy projekt edukacyjny pobudzający ciekawość. Większość przedmiotów można było dotknąć, doświadczać, zaglądać i wejść do ich wnętrza, a także odbyć trening zupełnie jak prawdziwy astronauta. Filmy edukacyjne dostępne były dla wszystkich zwiedzających w kinie oraz symulatory lotów, które dodatkowo pobudzały wyobraźnię i chęć do nauki. Kolejnym punktem wycieczki integracyjnej był Park Trampolin Hangar 646, który jest idealnym miejscem do zabawy oraz rozładowania emocji po dniu pełnym wrażeń. Na 2500m2 jest prawie 80 trampolin różnego rodzaju, od rekreacyjnych po sportowe w tym ogromna arena składająca się z ponad 50 trampolin, poducha powietrzna do bezpiecznej nauki akrobacji, kosze do koszykówki, strefa do zbijaka, strefa z parkourowymi przeszkodami oraz ścieżka akrobatyczna. Cały dzień wolontariusze mieli pełen wrażeń, ale uśmiechnięci i bez urazów wrócili do Opoczna.
A.K.