ODWIEDZIŁO NAS

Dziś4
Wczoraj74
W tym tygodniu4
W tym miesiącu4
All191808

VCNT - Visitorcounter

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI LUDOWYMI NASZEGO REGIONU

W piątek, 3 marca br., uczestnicy zajęć kółka plastycznego z klas 2-6 SP oraz uczniowie klasy 2 SP wzięli udział w warsztatach, które były integralną częścią XIX Konkursu na plastykę obrzędową powiatu opoczyńskiego . Konkurs organizowany jest przez Powiat Opoczyński oraz Muzeum Regionalne w Opocznie, Miejski Dom Kultury w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy. Podczas warsztatów, które odbywały się w Świetlicy Wiejskiej w Dzielnej, twórcy ludowi z naszego powiatu wykonywali pisanki opoczyńskie, palmy wielkanocne, wycinanki oraz rzeźby ludowe. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska procesowi wytwarzania prac konkursowych, a także samodzielnie wykonać kwiaty z krepiny, wycinanki itp. Te szczególne zajęcia plastyczne posłużyły bliższemu poznaniu tradycji naszego regionu, a także kształtowaniu postaw twórczych.
I. Piekarska