ODWIEDZIŁO NAS

Dziś7
Wczoraj74
W tym tygodniu7
W tym miesiącu7
All191811

VCNT - Visitorcounter
  „Europo nie możesz żyć bez Boga,
nie uciekaj dziś od prawdy prostych słów
Zapisz je w sercu i zachowaj w duszy,
bo Bóg jest drogą, którą warto iść…”
Tak jak co roku, tuż przed przerwą świąteczną, uczniowie naszej szkoły przygotowali „Jasełka”. W tym roku młodzi aktorzy z Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego Gimnazjum wcielili się w przedstawicieli krajów Unii Europejskiej…
Święta Rodzina boleje nad cierpieniami świata i dlatego zwraca się o pomoc do państw tworzących UE, wysyłając do nich swoich posłańców – aniołów. Zaproszeni goście dzielą się ze sobą opłatkiem, jak również tradycjami i zwyczajami przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia. Przybywając do stajenki przynoszą charakterystyczne dla swoich państw dary i składają je u stóp Świętej Rodziny. Przesłaniem Jasełek stały się słowa piosenki: „Europo, nie możesz żyć bez Boga”.
Wspólny śpiew kolęd i szczere życzenia wprowadziły nas w przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie przedstawienia – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Ten szczególny czas stał się również okazją do rozstrzygnięcia świątecznych konkursów. Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej otrzymali nagrody za udział w Konkursie Plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową oraz w IV edycji międzyszkolnego Konkursu „Świąteczny Anioł” (etap szkolny).
Nagrody i dyplomy ufundowane przez DYREKCJĘ Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie wręczyły Panie: dyr. B. Kosno i dyr. B. Miękus.
Z kolei Szkolny Klub Wolontariusza wraz z opiekunami złożył serdeczne podziękowania Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie za wsparcie i pomoc w organizowanych akcjach charytatywnych, a w szczególności za Szlachetną Paczkę. Największych dobroczyńców obdarowano małym dowodem wdzięczności – Super Aniołem 2016.