ODWIEDZIŁO NAS

Dziś11
Wczoraj43
W tym tygodniu11
W tym miesiącu734
All195890

VCNT - Visitorcounter

UCZESTNICZYMY W WYDARZENIACH KULTURALNYCH

W dniach 10-12 października w naszym mieście gościło „Muzeum na kółkach”, mobilna wystawa, która ukazuje tysiącletnią historię polskich Żydów. Wystawa odwiedza miasta, w których przed wojną Żydzi stanowili istotną część społeczności lokalnej. Uczniowie ZSPryw. w Opocznie aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Adam Wojtarek, uczeń klasy 5 SP, przygotowany przez p.M.Nowakowskiego, wystąpił w inauguracyjnym Koncercie Piosenek Żydowskich, wykonując utwór „Gdybym był bogaczem”, pochodzący z musicalu „Skrzypek na dachu”. Uczniowie klas 2 SP i 2 G zwiedzili wystawę i wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez edukatorów POLIN. Wydarzenie to było wspaniałą lekcją historii, tolerancji i poszanowania innych kultur.
I.Piekarska i M.Sieruga