ODWIEDZIŁO NAS

Dziś9
Wczoraj43
W tym tygodniu9
W tym miesiącu732
All195888

VCNT - Visitorcounter
MisjaKsiazka

Konkurs: Misja – książka!
pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing zapraszają uczniów i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Misja – książka!”, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

„Misja – książka!”, czyli ogólnopolski turniej literacki dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, to konkurs, w którym zespoły uczniów pod opieką nauczyciela będą tworzyć własny zbiór opowiadań i walczyć o atrakcyjne nagrody. Zespoły składające się z 3 do 10 młodych autorów, pod okiem nauczyciela, będą tworzyć swoje własne opowiadania na wybrany temat i projektować prawdziwą książkę od pierwszej do ostatniej strony w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero. Konkurs jest skierowany do gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, w których to – po aprobacie Dyrektora jednostki – chętni nauczyciele (np. poloniści, bibliotekarze) biorą pod opiekę zespoły składające się z 3 do 10 uczniów, tworzące zbiór opowiadań na dowolny, wybrany przez siebie i zaakceptowany przez opiekuna, temat.

Projekt ma na celu pokazanie młodzieży, że dzięki nowoczesnej technologii komputerowej, pisanie, czytanie i wspólne tworzenie znacznie wykracza poza schemat kartki i długopisu. Założeniem konkursu jest kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, dając im możliwość przekazania własnego punktu widzenia oraz wyrażenia swoich uczuć i emocji.

Rejestracja uczestników konkursu rozpoczęła się 15 września. Zbierz drużynę i zgłoś się jak najszybciej! Formularz rejestracyjny, regulamin oraz harmonogram konkursu znajdują się na stronie internetowej konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o konkursie, w którym w kilku zdaniach opowiadamy o tym, dlaczego warto wziąć w nim udział.

Bliższych informacji o konkursie udziela: I.Stępniewska