ODWIEDZIŁO NAS

Dziś5
Wczoraj58
W tym tygodniu181
W tym miesiącu904
All196060

VCNT - Visitorcounter

Narodowe Czytanie: cała Polska czyta „Quo vadis”

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie uczestniczyła w piątej edycji akcji promującej czytelnictwo skarbów polskiej literatury pod patronatem prezydenckim. Narodowe Czytanie odbyło się w placówce 2 września , w przeddzień oficjalnego czytania fragmentów rzymskiej powieści Sienkiewicza w Polsce i zagranicą. W przeprowadzonym w tym roku plebiscycie na lekturę Narodowego Czytania zwyciężyła powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Na liście propozycji były także inne dzieła: "Chłopi" Władysława S. Reymonta, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, "Popioły" Stefana Żeromskiego oraz "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. W czasie akcji uczniowie mogli uzyskać pamiątkową pieczęć na własnym egzemplarzu powieści „Quo vadis”. Organizatorki: K.Poddębniak, K.Pogorzała , M.Sieruga oraz I.Stępniewska dziękują wszystkim uczniom za udział w wydarzeniu.

I.Stępniewska