ODWIEDZIŁO NAS

Dziś3
Wczoraj58
W tym tygodniu179
W tym miesiącu902
All196058

VCNT - Visitorcounter

Wycieczka do Zakopanego – klasa 3 i 4 SP

W dniach 15-17 czerwca 26-osobowa grupa uczniów z klas 3 i 4 Prywatnej Szkoły Podstawowej w Opocznie przebywała na wycieczce szkolnej w Zakopanem. Wycieczce przewodniczył licencjonowany pilot. Pogoda sprzyjała wędrówkom i zwiedzaniu pięknego Podhala. Dzięki dobrej widoczności uczestnicy ( większość po raz pierwszy ) mogli podziwiać uroki Tatr.

Warunki zakwaterowania w ośrodku u Adriana były bardzo dobre. Wyżywienie było dostosowane indywidualnych potrzeb uczniów.
W pierwszym dniu zdobyliśmy Gubałówkę. Wieczorem w ośrodku odbyły się warsztaty serowarskie , na których uczniowie poznali technologię produkcji 3 gatunków serów i mogli spróbować sery wyprodukowane przez swoich kolegów. Poznaliśmy też elementy gwary góralskiej. Następnie uczniowie mogli się lepiej poznać i zintegrować na dyskotece.
Drugiego dnia weszliśmy z Kuźnic na Kalatówkę, mijając się z wagonikami na Kasprowy Wierch, a po drodze odwiedziliśmy pustelnię brata Alberta. Po wysiłku w górach uczniowie mogli zrelaksować się podczas pobytu w Aquaparku, zaś wieczorną atrakcją było ognisko.
Trzeciego dnia pojechaliśmy pod skocznię narciarską. Wjazd na Wielką Krokiew uniemożliwiły silne porywy wiatru halnego. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Kościół Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach oraz zabytkowy cmentarz zakopiański na Pęksowym Brzyzku. Nieodłącznym punktem zwiedzania Zakopanego były Krupówki, po których uczniowie spacerowali i dokonali zakupu pamiątek.
Główne założenia wycieczki zostały zrealizowane, a uczestnicy wrócili pełni nowych wrażeń.

Opiekunowie wycieczki : p. Justyna Nieć i p. Anna Tomczyk