ODWIEDZIŁO NAS

Dziś3
Wczoraj58
W tym tygodniu179
W tym miesiącu902
All196058

VCNT - Visitorcounter

Warsztaty Filmowe

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie, 20 czerwca wzięli udział w warsztatach filmowych , które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Zajęcia poprowadził , na zaproszenie Piotra Kłodawskiego, operator filmowy z Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi - Roman Dębski. Na swoim koncie ma on wiele filmów dokumentalnych i przyrodniczych. Na co dzień prowadzi zajęcia z operatorstwa i reżyserii. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z ogromnym zaangażowaniem. Warsztaty miały zainspirować młodych ludzi do poszukiwania własnych sposobów twórczej kreacji filmowych obrazów. Uczniowie pracowali w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Po ćwiczeniach na symulatorze fotografii, dostępnym na stronie : http://www.kurs-fotografii.com.pl , mogli w praktyce zweryfikować swoje umiejętności poprzez wykonywanie zdjęć swoim kolegom i koleżankom.
Młodzi filmowcy poznawali również tajniki realizacji filmów . Odkryli , czym jest zasada złotego podziału oraz jak ważne jest oświetlenie na planie filmu .Dowiedzieli się na czym polega technika Time Lapse, łącząca fotografię z filmem. Wielu fotografów uważa, że przygotowanie filmu poklatkowego jest bardzo trudne i pochłania mnóstwo czasu . Prowadzący warsztaty burzył ten stereotyp, zachęcał młodzież do zmierzenia się z techniką tworzenia własnych filmów ww. techniką. Dzięki profesjonalizmowi, rzetelności i bogatemu doświadczeniu absolwenta łódzkiej Filmówki - Romana Dębskiego; zajęcia miały charakter otwarty, zaś przekazywane treści i nabywane umiejętności łączyły w sobie teorię z praktyką.

I.Stępniewska