ODWIEDZIŁO NAS

Dziś117
Wczoraj117
W tym tygodniu501
W tym miesiącu2844
All202719

VCNT - Visitorcounter

Spływ kajakowy Pilicą

O tym ,że kajaki są ciekawą i bezpieczną propozycją spędzania wolnego czasu , pozwalają w scenerii pięknej przyrody odetchnąć od zgiełku miasta i codziennych obowiązków , mogli przekonać się uczniowie klasy I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie , którzy wraz z wychowawczynią : Iwona Stępniewską oraz nauczycielem : Jackiem Kaczmarczykiem; uczestniczyli 9 czerwca w spływie kajakowym Pilicą.
Pilica jest idealną rzeką na rozpoczęcie przygody z kajakami i wodą. Młodzi kajakarze wypłynęli z Tomaszowa .Po półtoragodzinnym wiosłowaniu przycumowali w Spale , gdzie pełni emocji i pozytywnych wrażeń rozpalili ognisko i skonsumowali kiełbaski. Trasa spływu biegła dalej do Inowłodza. Poniżej Spały Pilica jest szczególnie piękna , wpływa w rezerwat. W Inowłodzu ,po minięciu kościoła św. Michała , rozpościera się wspaniały widok na romański kościół św. Idziego.
18 kilometrów wiosłowania wyzwoliło w uczestnikach spływu przyjemność poznawczą , zmusiło do myślenia kreatywnego i poszukiwania rozwiązań. Pozwoliło na regenerację sił witalnych i umysłowych, jakże cennych w ostatnich dniach nauki , które dzielą nas od wakacji.
Iwona Stępniewska