ODWIEDZIŁO NAS

Dziś114
Wczoraj117
W tym tygodniu498
W tym miesiącu2841
All202716

VCNT - Visitorcounter

ONI NAM POMAGAJĄ (2)

1 czerwca uczniowie klasy 1 SP udali się z kolejną wizytą w ramach zajęć z cyklu „Oni nam pomagają” , tym razem do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Pierwszoklasiści zdobyli nowe wiadomości na temat pracy policji. Mogli zobaczyć, jak wyposażony jest radiowóz. Dzięki uprzejmości Panów Policjantów obejrzeli pomieszczenia, znajdujące się w KPP, m.in. strzelnicę, areszt, siłownię, miejsce, gdzie mieszkają psy policyjne. Mieli także możliwość porozmawiać z funkcjonariuszem, który na co dzień pracuje z psem i jest jego opiekunem. Dzieci zostały ciepło przyjęte przez Komendanta KPP w Opocznie. Wizyta w gabinecie sprawiła dzieciom dużo radości, ponieważ mogły przymierzać czapki policyjne, przywiezione z różnych stron świata, a także otrzymały od Komendanta życzenia i cukierki z okazji Dnia Dziecka. W sali konferencyjnej dzieci obejrzały film , który przypominał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Odbył się także pokaz sprzętu, którego używają policjanci podczas służby. Pierwszoklasiści podziękowali Policjantom za ich odpowiedzialną służbę, a także za ciepłe przyjęcie i wręczyli wcześniej przygotowane obrazki. Na zakończenie tej miłej wizyty dzieci otrzymały prezenty od Panów Policjantów – książeczkę pt. „Elementarz bezpieczeństwa”.
I.P.