ODWIEDZIŁO NAS

Dziś117
Wczoraj117
W tym tygodniu501
W tym miesiącu2844
All202719

VCNT - Visitorcounter

MŁODZI ARTYŚCI

W środę, 6 kwietnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się XIII już edycja Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej ,,Kocham Moją Ojczyznę”- etap regionalny. Konkurs, jak co roku, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu opoczyńskiego. Również i nasi uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności wokalnych i artystycznych.

W kategorii pieśń patriotyczna wystąpili: duet w składzie: Katarzyna Kądziela i Antoni Snokowski, Damian Piwowarczyk oraz Maria Kołodziejczyk. Wiersze patriotyczne zaś recytowali: Marta Baranowska, Anna Bajerowska, Oliwia Nieć, Justyna Wiktorowicz i Szymon Gwadera. Młodzi artyści musieli zmierzyć się z dość liczną grupą przeciwników, albowiem w konkursie w obydwu kategoriach udział wzięło około 280 uczestników. Wykazali się przy tym niezwykłym talentem i zajęli czołowe miejsca na podium.
W kategorii pieśń patriotyczna duet w składzie: Katarzyna Kądziela i Antoni Snokowski zajął II miejsce(szkoła podstawowa- klasy I-III), Damian Piwowarczyk III(gimnazjum), a Marysia Kołodziejczyk I wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W kategorii poezja patriotyczna Justyna Wiktorowicz otrzymała wyróżnienie(gimnazjum), a Szymon Gwadera wywalczył II miejsce(szkoły ponadgimnazjalne).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych artystów. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a za Marysię trzymamy kciuki podczas występu diecezjalnego, który odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku w Drzewicy.