ODWIEDZIŁO NAS

Dziś42
Wczoraj75
W tym tygodniu282
W tym miesiącu1874
All182222

VCNT - Visitorcounter

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – WYCHOWAWCA I PRZYJACIEL
DZIECI I MŁODZIEŻY.

W piątek 01.04 2016r. grupa projektowa z klasy II GS pod opieką p. Anny Dróżdż przygotowała wspomnienie o naszym Rodaku świętym Janie Pawle II.
W przeddzień 11 rocznicy śmierci Ojca Świętego, uczniowie ukazali Papieża Polaka jako prawdziwego przyjaciela i autentycznego wychowawcę dzieci i młodzieży. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu gimnazjalnego przygotowywanego co roku przez uczniów klasy II gimnazjum.

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – WYCHOWAWCA I PRZYJACIEL
DZIECI I MŁODZIEŻY.

W piątek 01.04 2016r. grupa projektowa z klasy II GS pod opieką p. Anny Dróżdż przygotowała wspomnienie o naszym Rodaku świętym Janie Pawle II.
W przeddzień 11 rocznicy śmierci Ojca Świętego, uczniowie ukazali Papieża Polaka jako prawdziwego przyjaciela i autentycznego wychowawcę dzieci i młodzieży. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu gimnazjalnego przygotowywanego co roku przez uczniów klasy II gimnazjum.


Grupa projektowa zapoznała zgromadzonych z nauczaniem św. Jana Pawła II skierowanym w sposób szczególny do ludzi młodych, których sam święty nazywał „przyszłością świata i Kościoła”. Ojciec Święty uczył prawdziwego poszukiwania Chrystusa, wychowywał nas wszystkich do miłości i poszanowania godności każdego człowieka, do prawdziwej wolności, do przebaczenia i dialogu, a także, a nawet przede wszystkim do szczególnego ukochania Ojczyzny, umiłowania krzyża Chrystusowego i godnego przyjęcia cierpienia. Wszyscy mogliśmy zobaczyć i usłyszeć naszego Wielkiego Rodaka. Nie zabrakło też czasu na refleksję i powrót myślami do chwil, kiedy to Jan Paweł II był wśród nas.
Uczniowie z grupy projektowej przeprowadzili również konkurs plastyczny w szkole podstawowej, na temat spotkań Ojca Świętego z dziećmi i młodzieżą, którego rozstrzygniecie nastąpiło w dniu prezentacji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w hali sportowej. Wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie GRATULUJEMY!
Na zakończenie spotkania głos zabrała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, która zaprosiła wszystkich do zakupu ulubionego ciastka św. Jana Pawła II – kremówki.
Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego spotkania, a szczególnie Pani Izabeli Piekarskiej, Panu Rafałowi Wierzbickiemu i Panu Mariuszowi Nowakowskiemu wraz z zespołem, bardzo DZIĘKUJEMY !

Grupa projektowa z opiekunem