ODWIEDZIŁO NAS

Dziś51
Wczoraj75
W tym tygodniu291
W tym miesiącu1883
All182231

VCNT - Visitorcounter

Akcja Ogólnopolska „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” prowadzona 19 grudnia 2015r. na terenie miasta Opoczna, została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza we współpracy z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunkami.. Organizatorem akcji jest Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio Lublin S.A. i Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Lublinie. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o Dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. W dobrowolnej zbiórce odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych, środków czystości i higieny osobistej, słodyczy, żywności długoterminowej, ziemiopłodów, przedmiotów gospodarstwa domowego mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz organizacje społeczne. W ramach Akcji nie ma możliwości zbierania jakichkolwiek środków finansowych. Zbiórka może odbywać się jedynie w miejscach publicznych, oznakowanych symbolami Akcji.

Akcja Ogólnopolska „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” prowadzona 19 grudnia 2015r. na terenie miasta Opoczna, została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza we współpracy z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunkami.. Organizatorem akcji jest Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio Lublin S.A. i Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Lublinie. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o Dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. W dobrowolnej zbiórce odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych, środków czystości i higieny osobistej, słodyczy, żywności długoterminowej, ziemiopłodów, przedmiotów gospodarstwa domowego mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz organizacje społeczne. W ramach Akcji nie ma możliwości zbierania jakichkolwiek środków finansowych. Zbiórka może odbywać się jedynie w miejscach publicznych, oznakowanych symbolami Akcji.
Nasza szkoła w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, prowadziła zbiórkę pod sklepami: Lewiatan, Biedronka, Carrefour, WOY, Rossman i Mila, dla dzieci z rodzin potrzebujących z miasta i gminy Opoczno. Zbieraliśmy produkty spożywcze, środki chemiczne, artykuły papiernicze i zabawki. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane rodzinom potrzebującym, w których są dzieci podczas Wigilii Miejskiej w Opocznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas dla dobra innych: Bartłomiej Malec, Karol Balasiński, Justyna Wiktorowicz, Oliwia Nieć, Martyna Łabędziewska, Agata Stępień, Magdalena Raczyńska, Wiktoria Białas, Monika Gromadzka, Beata Krzysztofik, Amelia Mochola, Sandra Józefowicz, Patryk Berc, Filip Podgórski, Zuzanna Grzywacz i Zuzanna Jurek. Szefem sztabu i koordynatorem akcji była p. Agnieszka Kopytowska Szczególne podziękowania należą się Dyrekcji, kierowcy p. Wacławowi Mocholi oraz opiekunom SKW p. Marzannie Telusiewicz – Chmal i SU p. Edycie Grzywacz, p. Jolancie Śpiewak i p. Emilii Bednarczyk za okazaną wrażliwość na drugiego człowieka i przekazywanie tych wzorców młodzieży oraz poświęcony czas.
A.K.