ODWIEDZIŁO NAS

Dziś39
Wczoraj75
W tym tygodniu279
W tym miesiącu1871
All182219

VCNT - Visitorcounter

Szlachetne Serca w Szkolnym Klubie Wolontariusza

W grudniu 2015r. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie włączył się w ogólnopolską akcję: „Szlachetna paczka 2015”. „Szlachetna paczka” już po raz 5 organizowana była w naszej szkole. W tym roku pomagaliśmy rodzinie czteroosobowej, w której był ojciec, dwoje dzieci i niepełnosprawna matka. Wspólnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów przekazaliśmy potrzebującym 23 paczki, w których były: produkty spożywcze, chemiczne, papiernicze, ręczniki, obrusy, pościel, kołdry, ubrania, buty, stół z czterema krzesłami i ozdobiona choinka.

Szlachetne Serca w Szkolnym Klubie Wolontariusza

W grudniu 2015r. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie włączył się w ogólnopolską akcję: „Szlachetna paczka 2015”. „Szlachetna paczka” już po raz 5 organizowana była w naszej szkole. W tym roku pomagaliśmy rodzinie czteroosobowej, w której był ojciec, dwoje dzieci i niepełnosprawna matka. Wspólnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów przekazaliśmy potrzebującym 23 paczki, w których były: produkty spożywcze, chemiczne, papiernicze, ręczniki, obrusy, pościel, kołdry, ubrania, buty, stół z czterema krzesłami i ozdobiona choinka.

A oto relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Drzwi do mieszkania otworzyła nam Pani Marzena. Gdy zobaczyła wolontariuszy wnoszących kolejne paczki rozpłakała się, była bardzo zaskoczona ich ilością. Po chwili dołączyła do Nas mama Pani Marzeny, u której również pojawiły się łzy. Na ich twarzach widać było szczerą radość i wzruszenie, a szczególnie, gdy została wniesiona choinka z bombkami. Gdy wszystko już pojawiło się w mieszkaniu Mikołaj zabrał się za rozpakowanie. Dominik, gdy tylko otrzymał prezent od Darczyńców, którzy byli z nami, wydobył z torby czekoladowego Mikołaja i ściskając go w dłoni obserwował, co się dzieje. Po pokoju chodziła babcia, która sprzątała porozrzucane papiery, nie mogąc opanować wzruszenia całą sytuacją. Córciu, widzisz jakie masz szczęście - powiedziała. Ja w dzieciństwie nawet tylu prezentów nie dostałam, tego dnia nie zapomnę nigdy - powiedziała Pani Marzena. Ogromną radość na twarzy Mikołaj sprawiła podkoszulka z napisem - szef wszystkich szefów, którą natychmiast ubrał. Gdy znalazł wśród prezentów artykuły szkolne rzekł - Mamo, patrz ile zeszytów, ja do końca roku tego nie zużyję. Po pewnym czasie do Mikołaja dołączył Dominik, który wyjmując środki czystości - pastę, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżone rozdzielał - to dla mamy, to dla Mikołaja. Pani Marzena powtarzała - bardzo dziękuję.
Akcję „Szlachetna paczka” koordynowały: p. Agnieszka Kopytowska i p. Marzanna Telusiewicz – Chmal.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.
A.K.