ODWIEDZIŁO NAS

Dziś26
Wczoraj90
W tym tygodniu492
W tym miesiącu2704
All191710

VCNT - Visitorcounter

Nasz PaTPORT w Żarnowie

pat152W poniedziałek 1 czerwca br. o godzinie 12.40 w Gimnazjum w Żarnowie nasza grupa z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie wzięła udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki mającym na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożenia wynikającego ze stosowania używek. Głównym złożeniem głosu profilaktyki jest przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia – życia bez uzależnień. Do hali sportowej żarnowskiego gimnazjum przybyła młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Żarnowie, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkoły podstawowej w Żarnowie oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy Żarnów. Opoczyński głos profilaktyki rozpoczął się od przybliżenia zebranym przez asp. Barbarę Stępień idei PaT. Poinformowała ona, że jest to twórcza profilaktyka oparta na konkretnych działaniach, a nie ulotkach, plakatach czy pogadankach. Następnie gościom został zaprezentowany spektakl profilaktyczny przygotowany przez naszą grupę PaTPORT pt.: „ Nie daj się zniewolić”. Przedstawienie spowodowało, że na twarzach zebranych pojawił się cień refleksji nad zgubnym wpływem nadużywania alkoholu, a po zakończeniu otrzymaliśmy gromkie brawa. Punktem kulminacyjnym spotkania była odczytana o godzinie 14.00 odezwa społeczności PaT. Następnie w Zrywie Wolnych Serc młodzi ludzie przez minutę wybijali rytm ludzkiego serca. Akcja odbywała się w całej Polsce o tej samej godzinie.
A.K.