ODWIEDZIŁO NAS

Dziś3
Wczoraj133
W tym tygodniu136
W tym miesiącu1302
All214458

VCNT - Visitorcounter

"Pożegnanie Absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego"


Kochani Uczniowie,

Obecny rok szkolny 2019/2020 na pewno zapadnie Wam w pamięci, przede wszystkim ze względu na fakt, że kończycie właśnie ważny etap w Waszym życiu - etap edukacji w szkole podstawowej. Nie bez znaczenia jest również wyjątkowa sytuacja, w której znaleźliśmy się w związku z niebezpieczeństwem związanym z szerzącą się epidemią wirusa SARS-COV2.

Do ostatnich tygodni roku szkolnego ważyły się losy naszego spotkania w szkolnych murach, przeważyły jednak względy Waszego bezpieczeństwa. Dlatego, nie mogąc tradycyjnie obchodzić Dnia Absolwenta wspólnie z Wami, Waszymi Rodzicami, wychowawczynią - panią Edytą Grzywacz, nauczycielami i dyrekcją szkoły, zdecydowaliśmy się przekazać Wam kilka ważnych słów w innej formie.


Ostatnie trzy miesiące były dla Was okresem wzmożonego wysiłku związanego z przygotowaniami do egzaminu ósmoklasisty, ale też – niepewności i stresu spowodowanego przesunięciem jego terminu. Ale, jak pisał Kohelet, "każda rzecz ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swą godzinę", tak samo więc okres egzaminacyjnych zmagań jest już za Wami. Pozostał tylko czas oczekiwania na wyniki Waszej pracy, które zapewne zaowocują przepustką do wymarzonych szkół średnich.

W Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego spędziliście kilka ważnych lat swojego życia. Wychowawczyni i nauczyciele we współpracy z Waszymi Rodzicami dokładali wszelkich starań, by był to czas spędzony mądrze, aktywnie i ambitnie. Te wysiłki, w połączeniu z Waszą wytężoną pracą zaowocowały wieloma sukcesami:

Dawid Jurek zasługuje na szczególne wyróżnienie za wyniki w nauce. Dawid uzyskał najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów 5,38 i wykazał się wzorowym zachowaniem.

Druga średnia ocen należy do Martyny Kuli (5,33 i bardzo dobre zachowanie). Martyna doskonale poradziła sobie również w powiatowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Małgorzata Giełzak, Diana Panfil i Urszula Stolarek to utalentowane zawodniczki Klubu Kobiecej piłki nożnej Kaja Opoczno. Drużynowo zdobyły szereg medali, w tym m.in.:
- złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej piłki nożnej kobiet w Głuchołazach w 2019 r.
- II miejsce w Makroregionalnej Lidze Trampkarek U-15 w etapie wojewódzkim awansując jednocześnie do Centralnej Ligi Juniorek na szczeblu centralnym.
Gosia, Diana i Ula otrzymały również powołanie do Kadry Wojewódzkiej piłki nożnej w swojej kategorii wiekowej.

Monika Rutowicz jest doskonałą lekkoatletką zrzeszoną w Uczniowskim Międzyszkolnym Ludowym Klubie Sportowym Pegaz przy Zespole Szkół Prywatnych. Do najważniejszych osiągnięć Moniki należą:
- III miejsce w skoku w dal w Ogólnopolskim Mityngu pamięci Ireny Szewińskiej - Toruń 2019,
- V miejsce w biegu na 60 m w Mistrzostwach Polski Nestlé Cup - Warszawa 2019,
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w biegu na 60 m,
- I miejsce w biegu na 60 m i 200 m, w obu przypadkach - z rekordem powiatu opoczyńskiego - Spała 2020.
Mateusz Pościk to zawodnik Ludowego Klubu Sportowego Ceramika Opoczno. Wraz z drużyną wielokrotnie zajmował najwyższe miejsca na podium:
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej w Głuchołazach w 2019 r.,
- II miejsce w Halowych Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzież Szkolnej - Spała 2020,
- Awans do I Ligi Wojewódzkiej C1 Trampkarz.

Adam Wojtarek stale reprezentował naszą szkołę podczas konkursów wokalnych i licznych występów muzycznych. Swoim pięknym wykonaniem arii ze "Skrzypka na dachu" ubarwił charytatywną aukcję obrazów uczniów, która odbyła się w lutym 2020 r.

W życiu artystycznym i kulturalnym szkoły brali również udział: Filip Deka, Mateusz Jarząb, Iga Kowalska, Martyna Kula i Jakub Pawlak.

Swoją aktywnością w poczcie sztandarowym wykazali się: Martyna Kula, Iga Kowalska i Mateusz Jarząb. Iga i Mateusz uczestniczyli też w pracy Samorządu Uczniowskiego.

Drodzy Uczniowie, swoją postawą dowiedliście, że wśród tak wielu obowiązków można znaleźć czas również na pracę na rzecz potrzebujących. W Szkolnym Klubie Wolontariusza prężnie działali: Martyna Kula, Iga Kowalska, Jakub Pawlak. Na szczególną uwagę zasługuje udział naszych uczniów jako wolontariuszy w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7-osobowych Olimpiad Specjalnych Spała - Opoczno 2019.

Dziś pragniemy pogratulować Wam zaangażowania i sukcesów oraz złożyć z serca płynące życzenia, byście nie poprzestawali na tym, ale stale zdobywali wiedzę, pracowali nad własnym rozwojem, spełniali swoje marzenia i zdobywali świat!

Dyrekcja i Grono pedagogiczne Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie