ODWIEDZIŁO NAS

Dziś67
Wczoraj100
W tym tygodniu300
W tym miesiącu1466
All214622

VCNT - Visitorcounter

"Pożegnanie Absolwentów Prywatnego Liceum w Opocznie"


Kochani Uczniowie,

            W tym tygodniu świętujemy już po raz osiemnasty Dzień Absolwenta Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie.

Na pewno zapamiętacie tę datę, nie tylko dlatego, że to oficjalny dzień zakończenia przez Was nauki, ale zapewne również ze względu na wyjątkowe okoliczności, w których wszyscy znaleźliśmy się. W połowie marca br. zostały wprowadzone nadzwyczajne środki mające na celu uchronienie naszego społeczeństwa przed zagrożeniem związanym z wirusem SARS-CoV-2. Jest to sytuacja trudna szczególnie dla Was - tegorocznych maturzystów, również z uwagi na przesunięty termin Waszego egzaminu dojrzałości.

            W tym roku niestety nie będziemy mogli spotkać się w szkole, by uroczyście, w obecności Waszych Rodziców, Wychowawczyni p. Iwony Stępniewskiej, Nauczycieli i Dyrekcji, wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły, uścisnąć Waszą dłoń i osobiście złożyć życzenia w tym przełomowym momencie Waszego życia. Dlatego pragniemy w innej formie przekazać Wam kilka ważnych słów.

            Drodzy Abiturienci, w murach naszej szkoły spędziliście co najmniej kilka ostatnich lat. Wychowawcy, nauczyciele i trenerzy we współpracy z Waszymi Rodzicami, dokładali wszelkich starań, by umożliwić Wam wszechstronny rozwój oraz zdobywanie wiedzy. Wiedzy – tej wartości, która jest najwyżej ceniona we współczesnym świecie.

Te wysiłki, w połączeniu z Waszą wytężoną pracą zaowocowały wieloma sukcesami:


Iga Stefańska
to aktualna stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów, zaś w roku szkolnym 2017/18 – była stypendystką dyrektora Zespołu Szkół Prywatnych. Iga jest utytułowaną lekkoatletką:

- mistrzynią Polski w biegach na 100m i na 200m na ogólnopolskim Mitingu LA Polanik Cup w roku 2018,

- mistrzynią Polski w biegu na 400m na tymże Mitingu w 2019 roku,

- ma na swoim koncie I miejsce w biegu na 200m i II miejsce na 60 m w Halowych Mistrzostwach LZS województwa łódzkiego,

- finalistką Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 na 200m,

W ubiegłym roku szkolnym Iga była zawodniczką zaplecza Kadry Narodowej Polski w lekkiej atletyce, a ponadto angażowała się w prace szkolnego koła dziennikarskiego.

Bartłomiej Wiktorowicz jest stypendystą dyrektora szkoły za rok 2017/18 oraz zdobywcą III miejsce w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym przez dwa ostatnie lata z rzędu.

Jan Świątek to stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/19. A ponadto:

- laureat III miejsce w konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym,

- finalista XX edycji konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej o województwie łódzkim „Województwo w sercu Polski”.

Stanisław Sionek jest laureatem I miejsca i nagrody głównej (wyjazd studyjny do Brukseli) w wojewódzkim konkursie literackim „Polska to kraj bohaterów” ;

Karolina Pokusa to wicemistrzyni Polski juniorek w boksie olimpijskim i wicemistrzyni Polski w boksie w kategorii senior,

- członkini Kadry Narodowej juniorek w boksie,

- zdobywczyni tytułu najlepszej zawodniczki na ostatniej grudniowej gali boksu w Opocznie.

Natalia Karlińska to zdobywczyni pierwszych miejsc na Mistrzostwach LZS województwa łódzkiego w następujących dyscyplinach: skok w dal, trójskok i sztafeta 4x100m w roku szkolnym 2017/18,

- W indywidualnych mistrzostwach Polski LZS U18 i U20 w ubiegłym roku szkolnym Natalia zdobyła IV miejsce w skoku wzwyż i VIII miejsce w trójskoku.

- Aktualnie Natalia jest powołana do zaplecza Kadry Narodowej Polski w Lekkiej Atletyce.

Aleksandra Rusek wywalczyła mistrzostwo w półfinale wojewódzkim w badmintonie 2017/18 i jest zawodniczką Kobiecej Drużyny Piłki Nożnej oraz laureatką mistrzowskiego tytułu w wojewódzkim zrzeszenia LZS.

Drużyna Piłki Nożnej chłopców wywalczyła w kolejnych latach tytuły:

- Mistrza I ligi wojewódzkiej B1 w rozgrywkach ŁZPN 2018,

- Wicemistrza I ligi wojewódzkiej A1 w rozgrywkach ŁZPN 2019,

- Chłopcy pod opieką trenera pana Mateusza Matysiaka, pod koniec października 2019 r. wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej ŁZPN Junior Starszy A1.

Skład drużyny piłki nożnej: Bartłomiej Wiktorowicz, Patryk Bors, Marcin Łękawski, Jakub Witoń, Jan Świątek, Jakub Warzyński, Mateusz Jarząbek, Daniel Stolarczyk, Filip Niźnikowski, Krzysztof Jędrzejczyk, Kacper Świąder, Paweł Laskowski, Marcin Kopacki, Adrian Dobiech, Bartosz Snopczyński, Przemysław Kruszewski, Dawid Dolot, Konrad Wiktorowicz, Kacper Giełzak.

Wśród dzisiejszych absolwentów mamy najlepszą uczennicę szkoły Igę Stefańską (średnia ocen 5,00, wzorowe zachowanie), która zdobyła Stypendium Prezesa Rady Ministrów dedykowane tylko NAJLEPSZYM. Ale Idze deptał po piętach Bartłomiej Wiktorowicz (średnia ocen 4,88, wzorowe zachowanie) z drugą średnią ocen w szkole, który odebrał stypendium dyrektora Zespołu Szkół Prywatnych. Równorzędną średnią ocen końcowych 4,88 uzyskał także Jan Świątek.

Dowiedliście, że wśród tak wielu obowiązków można znaleźć czas również na pracę na rzecz potrzebujących. W Szkolnym Klubie Wolontariusza prężnie działali: Jan Świątek, Iga Stefańska, Paweł Laskowski, Mateusz Jarząbek, Karolina Pokusa, Natalia Karlińska.

            Serdecznie gratuluję Wam tak licznych sukcesów i jednocześnie życzę, by wyniki egzaminu dojrzałości były równie imponujące. (Wszelkie informacje na temat egzaminu maturalnego znajdziecie na stronie naszej szkoły.)

            Wyniki Waszej pracy widoczne są już na świadectwach ukończenia szkoły, zaś wkrótce zostaną zweryfikowane na egzaminie maturalnym. Niech Wasze doskonałe wyniki tego ostatniego "sprawdzianu" staną się przepustką do dorosłego życia, realizacji Waszych celów, do spełniania marzeń i zmieniania świata na lepsze.

Dyrekcja i Grono pedagogiczne Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie