ODWIEDZIŁO NAS

Dziś1
Wczoraj133
W tym tygodniu134
W tym miesiącu1300
All214456

VCNT - Visitorcounter

Przedszkolaki w prawdziwym.. teatrze!

„Kapitan Plusk na wyspach przyjaznych” to wspaniałe przedstawienie w konwencji marynistycznej skierowane do najmłodszej widowni naszej szkoły. Jest to barwna opowieść o żeglarzu, który podróżuje przez bajkowy świat w poszukiwaniu przyjaźni. Podróż stanowi okazję do poruszenia i przekazania ważnych dla dzieci problemów. Dzięki przygodom bohatera widzowie dowiadują się, jak wiele zależy od każdego z nas i od naszego życzliwego stosunku do świata. Mogą sobie uświadomić jak ważna jest przyjaźń, i że oznacza ona bezinteresowną pomoc i współczucie. Treść przedstawienia wielokrotnie dotyka problemów ekologicznych, zanieczyszczania środowiska i wyobcowania człowieka. Nasz sympatyczny bohater w czasie swej podróży spotyka wiele postaci prezentujących różne postawy życiowe. Pojawia się Modna Foka, Gruba Ryba, Rak Pustelnik, a nad całością czuwa wesoła i rezolutna Papuga. Spotkanie z Foką uświadamia dzieciom ważne czynności proekologiczne: segregowanie śmieci, zmniejszenie ilości opakowań plastikowych np. przez chodzenie do sklepu z siatką na zakupy, oszczędzanie wody, szanowanie jedzenia itp. Aktorzy wcielają się w postaci, przebierając się w bardzo efektowne i kolorowe kostiumy, używają lalek teatralnych – pacynek. Cała scenografia jest niezwykle pomysłowa, pojawia się statek z żaglem oraz wiele barwnych elementów scenograficznych.
Serdecznie polecamy ten edukacyjny spektakl !