ODWIEDZIŁO NAS

Dziś77
Wczoraj100
W tym tygodniu310
W tym miesiącu1476
All214632

VCNT - Visitorcounter

Konkurs Anioł

Już po raz siódmy, w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie, na przełomie grudnia i stycznia, odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Świąteczny Anioł”, skierowany do uczniów kl. I-III wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Opoczno. Obejmował II etapy: szkolny i międzyszkolny.
W przygotowaniu prac konkursowych mogli pomagać Rodzice, ale miała to być przede wszystkim praca dziecka.
Konkurs stał się już tradycją. Brały w nim udział dzieci, których rodzeństwo uczestniczyło w poprzednich edycjach. Do etapu II zgłoszonych zostało 39 prac z 14 szkół, a w pracę nad przygotowaniem uczniów zaangażowało się 27 nauczycielek.

Do prac Komisji Konkursowej, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Barbary Kosno zaproszone zostały Panie instruktorki plastyki z MDK w Opocznie: Pani Elżbieta Róg i Pani Lidia Stanek oraz Pani Dyrektor Karolina Kosno – Basińska i Pani Dyrektor Barbara Miękus z ZSPryw.
W swej ocenie Jury Konkursu brało pod uwagę przede wszystkim: wartość artystyczną, pracochłonność, różnorodność technik wykonania i zdobień oraz zgodność z regulaminem. Postanowiło wręczyć 31 wyróżnień, jedną NAGRODĘ SPECJALNĄ ZA ORYGINALNY POMYSŁ, trzy III miejsca, dwa II miejsca, jedno I miejsce oraz, po raz pierwszy w historii konkursu, GRAND PRIX.
Miejsce III zdobyli uczniowie: Lena Rutowicz ze Szkoły Podstawowej w Januszewicach, Anastazja Wijata ze Szkoły Podstawowej w Bielowicach oraz Szymon Marczyński ze Szkoły Podstawowej w Modrzewiu. Z kolei II miejsce zdobyli: Julia Cichawa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie i Kacper Białas ze Szkoły Podstawowej w Ogonowicach. Miejsce I zajął Adam Chmal z Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Grand Prix powędrowało do Julii Musiał ze Szkoły Podstawowej w Modrzewiu. GRATULUJEMY !!!
Dziękujemy również wszystkim nauczycielkom za przygotowanie uczniów do udziału w Konkursie oraz zaangażowanie w przeprowadzeniu etapów szkolnych.
Nagrody i dyplomy ufundowane przez Organ Prowadzący szkoły wręczyły: Pani dyr. Barbara Kosno, Pani dyr. Karolina Kosno – Basińska i Pani dyr. Barbara Miekus.
Podczas uroczystości nastrój świąteczny przywołał szkolny zespół wokalny pod kierunkiem p. M. Nowakowskiego.
Pomysłodawczynie Konkursu p. I. Piekarska i p. A. Dróżdż serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli inicjatywę i pomogli w przygotowaniu uroczystości.