ODWIEDZIŁO NAS

Dziś67
Wczoraj100
W tym tygodniu300
W tym miesiącu1466
All214622

VCNT - Visitorcounter

Studniówka w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie

Taka noc zdarza się tylko raz w życiu. Noc wypełniona tańcem, wspaniałą zabawą, obecnością osób, z którymi spędza się dużo czasu w szkole, wreszcie noc, która ma być ostatnim szaleństwem przed maturą. Uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie swój bal studniówkowy zorganizowali, wzorem lat ubiegłych, w budynku Zespołu Szkół Prywatnych. Przepięknie udekorowana sala balowa współgrała z niezwykłymi i pełnymi uroku kreacjami, tworząc niepowtarzalny klimat.
Uroczystego otwarcia balu dokonała 11 stycznia, o godzinie 20.00 pani dyrektor Karolina Kosno- Basińska, która powitała zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podkreśliła niepowtarzalność chwili. Przypomniała sukcesy uczniów klasy mistrzostwa sportowego; doceniając ich niebywałą umiejętność łączenia pasji sportowych z obowiązkiem szkolnym. Zaznaczyła, że bal przedmaturalny jest pewnego rodzaju momentem przełomowym w życiu, gdyż stanowi preludium do wejścia w dorosłość. Życzyła jednocześnie, by doskonałe wyniki na świadectwach dojrzałości stały się przepustką do dorosłego życia, realizacji celów, spełniania marzeń i zmieniania świata na lepsze.
Kolejno głos zabrał Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno , życząc wszystkim uczniom wspaniałej zabawy studniówkowej, a za przysłowiowe 100 dni osiągnięcia jak najwyższych wyników na maturze.
Nie zabrakło również ciepłych słów ze strony uczniów, których reprezentowali : Iga Stefańska oraz Bartłomiej Wiktorowicz. W swoim wystąpieniu wyrazili nadzieję, że czar tej nocy zapisze się znakiem szczęścia we wszystkich sercach osób uczestniczących w balu. Z podziękowaniami za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy oraz za ciągłe starania aby szkoła była coraz nowocześniejsza zwrócili się do dyrekcji szkoły oraz organu prowadzącego. W sposób szczególny podziękowali swojej wychowawczyni : pani Iwonie Stępniewskiej, która przez lata edukacji w szkole średniej zawsze wskazywała im właściwe rozwiązania oraz wspierała w trudnych chwilach, przygotowując do dorosłości. Życząc wszystkim miłej zabawy podkreślili , że „Takie matury wyniki poznają, jakie szaleństwa studniówki doznają".
Dziękując dyrekcji, wychowawczyni, nauczycielom oraz trenerom za lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek ; w imieniu rodziców głos zabrał pan Paweł Wiktorowicz. Zwracając się do młodzieży życzył wszystkim, by nie bali się marzyć.
Po przemówieniach nadszedł czas na niezwykły moment. Tradycji stało się zadość. Maturzyści, odtańczyli wyjątkowego poloneza, do którego przygotowywała uczniów pani Beata Pierwoła. Zapewne wszystkim uczestniczącym w tak wyjątkowej chwili towarzyszyło lekkie dygotanie serca, drżenie dłoni , radość …
Życząc wszystkim uczniom, by składane tego wieczoru życzenia spełniły się, uroczysty toast wzniósł pan Marek Orciuch, współwłaściciel Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie, reprezentujący organ prowadzący szkołę.
Niewątpliwie czar nocy z 11 na 12 stycznia 2020r. zapisał się znakiem szczęścia w sercach zarówno tegorocznych maturzystów jak i wszystkich zaproszonych gości. Uczniowie zdali egzamin umiejętności zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze.
Wychowawczyni klasy , pani Iwona Stępniewska, zwykła mawiać: “Jaka studniówka, taka matura”. Jeżeli w tym powiedzeniu jest choć ziarnko prawdy, to uczniowie klasy III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie mają maturę w kieszeni.