ODWIEDZIŁO NAS

Dziś1
Wczoraj133
W tym tygodniu134
W tym miesiącu1300
All214456

VCNT - Visitorcounter

Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej!

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze tygodnie to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania, które miało miejsce 20.09.2019r.
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila - Pani dyrektor Barbara Miękus, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. Wszystkie dzieci otrzymały również dyplom, legitymację szkolną oraz słodki upominek. Po pamiątkowych zdjęciach wszyscy udali się na pyszny obiad. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka, ale także i ich rodziców, którym serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i zaangażowanie. Pierwszoklasista! – jak dumnie to brzmi.
P. Borończyk