ODWIEDZIŁO NAS

Dziś66
Wczoraj100
W tym tygodniu299
W tym miesiącu1465
All214621

VCNT - Visitorcounter

Bal u królowej

"Bal u królowej" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Europejski. Królowa Elżbieta II witała na dworze królewskim postacie, które swą postawą i czynami wpisały się w historię i kulturę Wielkiej Brytanii. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Robin Hood wraz ze swoją drużyną, Szekspir oraz jego najsłynniejsze postacie : Romeo i Julia, Newton, Fleming, Holmes oraz dr Watson. Wszystkich gości wprowadzał na dwór królewski - Herold, urzędnik i mistrz ceremonii. Królowa Elżbieta nie zapomniała również o tym, że "Anglicy z tego słyną, że sporty kochają i wiele dyscyplin często uprawiają. A co kochają najbardziej?"-oczywiście angielski football, bo jak wspomnięli zawodnicy -" liga angielska najlepsza na świecie". Muzyka angielska to nieodłączny element kultury Wielkiego Imperium Brytyjskiego, dlatego też królowa wraz z zaproszonymi gośćmi podziwiała tradycyjny angielski taniec folklorystyczny oraz występ zespołu Spice Girls. Pojawił się również "The Beatles" w piosence "Love me do", zespół znany na całym świecie oraz Alvaro Solero w piosence "Sofia". Wszyscy goście tańczyli, śpiewali, a przede wszystkim bardzo się starali kraj angielski przedstawić z jak najlepszej strony, bo Wielka Brytania jest pięknym krajem, ma bogatą kulturę i obyczaje, a angielski to język popularny w świecie...

W związku w obchodami Dnia Europejskiego nauczyciele języków obcych przygotowali konkurs dla uczniów " Discover English Speaking Countries", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klas I-II SP wykonywali dowolną techniką zabytek z kraju anglojęzycznego, uczniowie klas IV-VII SP przygotowywali prezentację multimedialną prezentującą kraj anglojęzyczny (uwzględniając jego geografię, demografię, ustrój polityczny, sławne miejsca itp), natomiast uczniowie klas III G oraz 8 SP przystąpili do napisania rozprawki :Which English speaking countries would you like to visit and why?
Nagrodzeni:
Kategoria klas I-II SP
1miejsce: Pola Gorzeń
2 miejsce: Nikola Gmaj
3 miejsce: Małgorzata Kołodziejczyk i Adam Dróżdż
Kategoria klas IV-VII SP
1 miejsce: Martyna Kula
2 miejsce: Oliwia Hajnrych
3 miejsce: Adrianna Poddębniak
Kategoria klas 8SP i 3G
1 miejsce: Karolina Śpiewak
2 miejsce: Katarzyna Oleś
3 miejsce: Adam Dembowski
Wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację Dnia Europejskiego serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym składamy GRATULACJE!!! Zapraszamy na fotorelację. .
A. Gmaj