ODWIEDZIŁO NAS

Dziś3
Wczoraj133
W tym tygodniu136
W tym miesiącu1302
All214458

VCNT - Visitorcounter

ZWIEDZALI STOLICĘ I POZNAWALI ZASADY SAVOIR-VIVRE

We wtorek, 21 maja, uczniowie klasy I A uczestniczyli w niecodziennej wyprawie do Warszawy. Pierwsza część dnia to udział w warsztatach Akademii MONTEMARCO. Podczas kursu ESTETA omówione zostały zasady i problemy związane z etykietą stołu, a także poruszonych zostało wiele kwestii dotyczących savoir-vivre. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu, które było wspaniałym wprowadzeniem do świata przygód z dobrymi manierami, a jednocześnie kontynuacją cyklu zajęć, którym przyświeca hasło: „Obycie umila życie”. Wszyscy doskonale wiemy, że zasady savoir- vivre warto znać, niezależnie od tego, ile mamy lat, a poznawać je należy jak najwcześniej. Mamy nadzieję, że spotkanie w Akademii MONTEMARCO na długo pozostanie w pamięci Pierwszoklasistów i przyniesie oczekiwane efekty  Drugą częścią wycieczki był spacer po Warszawie, podczas którego Pani Przewodnik pokazała dzieciom wiele ważnych miejsc i zabytków stolicy. Opowiadań, legend i ciekawostek wszyscy słuchali z zapartym tchem. Pierwszoklasiści byli m.in. w Łazienkach, na Starym Mieście, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie właśnie odbywała się zmiana warty. Wyprawa do stolicy pełna była niezapomnianych wrażeń. Pogoda dopisała i humory także
I. Piekarska