ODWIEDZIŁO NAS

Dziś71
Wczoraj100
W tym tygodniu304
W tym miesiącu1470
All214626

VCNT - Visitorcounter

WYCIECZKA DO TEATRU I EXPERYMENTARIUM

W dniu 17 kwietnia uczniowie klasy IB oraz IIB wybrali się na drugą wspólną wycieczkę. Tym razem odwiedzili Teatr Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi. W Arlekinie wspólnie obejrzeli bardzo pouczający, wprowadzający wątek dydaktyczny spektakl pt. „Huśtawka”, w którym główny bohater Miś Pi udaje się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej huśtawki: „Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma”. Kolejnym punktem wycieczki było łódzkie Centrum Nauki Experymentarium, gdzie uczniowie zwiedzili wystawę oraz wzięli udział w niezwykłych warsztatach naukowych Misz-Masz, które łączyły w sobie wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Pokazywały jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni. Na warsztatach nie zabrakło także profesjonalnych odczynników, które sprawiły, że uczniowie poczuli się jak prawdziwi naukowcy!
A. Domalska, E. Zaraś