ODWIEDZIŁO NAS

Dziś72
Wczoraj100
W tym tygodniu305
W tym miesiącu1471
All214627

VCNT - Visitorcounter

DZIEŃ ABSOLWENTA W PRYWATNYM LICEUM

W piątek 26 kwietnia w Zespole Szkół Prywatnych im. Prof. Stanisława Albina Kowalskiego pożegnano absolwentów Liceum Ogólnokształcącego. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn Polski. W okolicznościowym wystąpieniu Barbara Kosno podsumowała największe osiągnięcia odchodzącej grupy uczniów klasy III mistrzostwa sportowego. Zwróciła uwagę na niezwykłą umiejętność łączenia nauki ze sportem wyczynowym. Przybliżyła sylwetki wybitnych szkolnych lekkoatletów: Przemysława Rutowicza, Adama Podsiadłego i Mateusza Milczarka, którzy stanowią aktualnie Zaplecze Kadry Narodowej Polski w LA. Ale odchodząca grupa absolwentów to reprezentanci różnych innych dyscyplin: męskiej i kobiecej piłki nożnej, piłki ręcznej i koszykowej – zdobywcy najwyższych laurów w skali kraju, w województwie łódzkim i powiecie opoczyńskim. Odchodzący dziś uczniowie wielokrotnie dawali nam także powody do dumy ze swoich osiągnięć na gruncie naukowym, artystycznym i aktywności społecznej. Najbardziej utytułowani to Anna Kołodziejczyk i Damian Piwowarczyk. Część oficjalną przypieczętowało wręczenie świadectw ukończenia szkoły, nagród i wyróżnień. Tytuł absolwenta roku przypadł Mateuszowi Milczarkowi. Dekoracji dokonali dyrektorka szkoły Karolina Kosno-Basińska wraz z wychowawcą klasy Grzegorzem Januszewskim. Absolwenci również nie szczędzili pełnych wdzięczności słów pod adresem swojego wychowawcy, nauczycieli, trenerów i rodziców. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną przez młodszych kolegów pod kierunkiem p. Iwony Stępniewskiej, a dedykowaną absolwentom.